Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel z następującymi kalifikacjami: mgr filozofii z przygotowaniem pedagogicznym, logopeda, surdologopeda, studia podyplomowe z biologii, może pełnić funkcję wicedyrektora przedszkola?
Nauczyciel posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela – logopedy w przedszkolu (§ 20 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Dz.U. z 2017 r, poz. 1575), a w związku z tym może zajmować stanowisko wicedyrektora publicznego przedszkola o ile spełnia dalsze wymogi: posiada co najmniej czteroletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela, uzyskał co najmniej dobrą ocenę pracy w okresie ostatnich czterech lat pracy lub pozytywną ocenę dorobku zawodowego w okresie ostatniego roku, spełnia wymogi pozakwalifikacyjne, które wymienia § 8 w zw. z § 1 pkt 5-11 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce, Dz.U. z 2017 r., poz. 1597..
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielowi kończy się umowa o pracę z dniem 31.07.2016 r. Pani poinformowała, że od 14.07.2016 będzie sprawowała opiekę nad 10 letnim synem w szpitalu. Od dnia 14 lipca Pani nie pojawiła się w miejscu pracy. Do dnia 18.07. nie dostarczono ani zwolnienia lekarskiego, ani informacji pisemnej ze szpitala. Co pracodawca może zrobić w takiej sytuacji? Jak należy wystawić świadectwo pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy można nauczycielowi z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym nie przyznać zniżki pensum i przydzielić godziny ponadwymiarowe? Nauczyciel powołuje się na art. 16 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społeczne.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel który ukończył pedagogikę w zakresie rewalidacja - licencjat, pedagogikę w specjalności pedagogika szkolna i terapia pedagogiczna - magister, ma kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela przedszkola?
- Jakie przepisy regulują ilość godzin ponadwymiarowych możliwych do realizacji przez dyrektora i wicedyrektora szkoły podstawowej, w odniesieniu do wysokości pensum ustalonego przez organ prowadzący? W przypadku dyrektora szkoły organ prowadzący ustalił obowiązkowe pensum w wysokości 5 godzin, a w odniesieniu do wicedyrektora - 8 godzin. Organ zastrzegł jednocześnie, że w związku ze zniżką godzin, dyrektor i wicedyrektor nie mają prawa do realizacji godzin dydaktycznych, w formie godzin ponadwymiarowych. Czy taka decyzja jest zgodna z prawem?
- Nauczycielka naszego oddziału przedszkolnego jest zatrudniona w wymiarze 17/25 na przedszkole i w wymiarze 5/20 jako logopeda w szkole. W poniedziałki rozpoczyna pracę jako nauczyciel w przedszkolu od godziny 7:30 do 9:30 następnie w godzinach od 11:30 do 15:30. W przerwie sprawuje obowiązki logopedy. Czy takie przerwanie pracy jako nauczyciel w oddziale przedszkolnym jest dopuszczalne? Czy czas pracy w przedszkolu powinnam ewidencjonować z przerwą?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe