Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka naszego oddziału przedszkolnego jest zatrudniona w wymiarze 17/25 na przedszkole i w wymiarze 5/20 jako logopeda w szkole. W poniedziałki rozpoczyna pracę jako nauczyciel w przedszkolu od godziny 7:30 do 9:30 następnie w godzinach od 11:30 do 15:30. W przerwie sprawuje obowiązki logopedy. Czy takie przerwanie pracy jako nauczyciel w oddziale przedszkolnym jest dopuszczalne? Czy czas pracy w przedszkolu powinnam ewidencjonować z przerwą?
Z jednym pracodawcą nauczyciela powinien wiązać jeden stosunek pracy (ze szkołą - jeżeli oddział przedszkolny jest prowadzony w szkole podstawowej albo w zespole szkół - jeżeli przedszkole i szkoła wchodzą w skład zespołu). Na podstawie nowych przepisów Karty nauczyciela - art. 42 ust. 5c, nauczycielom realizującym w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin zajęć tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć ustala się jako iloraz łącznej liczby realizowanych godzin i sumy części etatów realizowanych w ramach poszczególnych tygodniowych wymiarów godzin zajęć, przy czym wynik zaokrągla się do pełnych godzin w ten sposób, że czas zajęć do pół godziny pomija się, a powyżej pół godziny liczy się za pełną godzinę. Godziny wyliczone ponad ten wymiar stanowią godziny ponadwymiarowe.
W takiej sytuacji nauczyciel jest więc zatrudniony na podstawie jednej umowy, a swoje obowiązki wykonuje na dwóch różnych stanowiskach nauczycielskich, zgodnie z ustalonym planem zajęć.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel zatrudniony w innej placówce, przebywający na urlopie wychowawczym, może zatrudnić się na podstawie umowy o prace w niepełnym wymiarze w naszej placówce bez utraty prawa do urlopu wychowawczego? Czy potrzebna jest zgoda dyrektora w której jest zatrudniony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy prezes ZNP może delegować członka ZNP na obowiązkowe szkolenie organizowane przez ZNP ? Czy dyrektor ma obowiązek udzielić dnia wolnego ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel zatrudniony w placówce nieferyjnej będąc na urlopie zdrowotnym na przełomie roku kalendarzowego 2016/17 zachowuje prawo do urlopu wypoczynkowego za rok 2016 i 2017 ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel z wykształceniem: jednolite studia magisterskie z tytułem mgr inż. elektryk, z przygotowaniem pedagogicznym, nauczyciel dyplomowany uczący m.in. na praktycznej nauce zawodu klasy o profilu elektrycznym powinien posiadać również świadectwo kwalifikacyjne E , SEP-u, uprawniające do zajmowania się eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji oraz świadectwo kwalifikacyjne D, SEP-u, uprawniające do zajmowania się eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku dozoru?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź, czy: 1) nauczyciel zatrudniony w szkole w oddziale przedszkolnym w dniu 22.12.2017 r. otrzymała zgodę od dyrektora szkoły na urlop płatny dla poratowania zdrowia (zgodnie z przepisami obowiązującymi do 31.12.2017 r.) w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r., 2) Nauczyciel zatrudniony w szkole na 18/18 w okresie od 01.09.2017 r. do 31.08.2018 r. przebywa na płatnym urlopie dla poratowania zdrowia. Czy w w/w pkt. 1, 2 nauczyciele mają prawo do urlopu wypoczynkowego lub uzupełniającego za okres przebywania na płatnym urlopie dla poratowania zdrowia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe