Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z Ustawą z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela z późn. zm. (Art. 9d. 1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w...

PORADA PRAWNA

03 września 2013 Awans zawodowy

Czy nauczyciel w bieżącym roku szkolnym powinien złożyć wniosek o rozpoczęcie stażu z datą 02.09.2013 czy 01.09.2013?

Zgodnie z Ustawą z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela z późn. zm. (Art. 9d. 1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku), jeśli rok szkolny rozpoczyna się 2 września – nauczyciel rozpoczyna wówczas staż, czyli właśnie z początkiem roku szkolnego. Ustawodawca przewidział, że rozpoczęcie roku szkolnego nie zawsze przypada na 1.09, w związku z tym zastosował zapis jak wyżej.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna
Dokumentacja

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT