Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel umieszcza w planie rozwoju dowody realizacji, czy może je pominąć? Czy plan rozwoju musi zawierać zagadnienia z paragrafu 7 ust.1 i ust 2, czy tylko z paragrafu 7 ust 1?
Nauczyciel kontraktowy ubiegający się o awans na stopień nauczyciela mianowanego w okresie odbywania stażu powinien m. in.: 1) uczestniczyć w pracach organów szkoły związanych z realizacją zadań dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych lub innych wynikających ze statutu szkoły oraz potrzeb szkoły i środowiska lokalnego, 2) pogłębiać wiedzę i umiejętności zawodowe, samodzielnie lub przez udział w różnych formach kształcenia ustawicznego, 3) poznawać przepisy dotyczące systemu oświaty, a w przypadku nauczycieli, o których mowa w art. 1 ust. 1 pkt 2 Karty Nauczyciela – przepisy dotyczące postępowania w sprawach nieletnich, w zakresie funkcjonowania szkoły – z uwzględnieniem specyfiki typu i rodzaju szkoły, w której odbywa staż. § 7 ust. 1 dotyczy stażu, natomiast ust. 2 warunków nadania stopnia.
Oznacza to, że plan rozwoju powinien spełniać zapisy ust. 1. Dowody realizacji do planu nie muszą być dołączane, chyba, że dyrektor ustali inaczej. Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel uzyskał kolejny stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego 24.08 2011 roku. Od 02.09.2011 r. do 14 01.2012 r. nauczyciel przebywał na zwolnieniu lekarskim, a następnie od 15.01.2012 do 30.06.2012 r. na urlopie macierzyńskim i dodatkowym urlopie macierzyńskim. Od 01.09.2012 roku nauczyciel rozpoczął pracę i staż na kolejny stopień awansu zawodowego.
Czy w przedstawionej sytuacji nauczyciel może rozpocząć staż na kolejny stopień awansu zawodowego od 01.09.2012 r. Czy okres przepracowania w szkole co najmniej roku od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego oznacza, że nauczyciel musi faktycznie świadczyć pracę?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka złożyła do dyrektora wniosek o rozpoczęcie stażu na nauczyciela mianowanego 25 lutego 2011 r., ponieważ przez Sąd została przywrócona do pracy. Czy można otworzyć jej staż? Jeżeli tak, to od kiedy liczyć okres odbywania stażu?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel stażysta ubiegający się o awans na stanowisko nauczyciela kontraktowego powinien przygotowywać się do zajęć na piśmie tzw. konspekty zajęć ?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Posiadam 32 letni okres pracy w przedszkolu, od roku pełnię w tym przedszkolu funkcję dyrektora, bardzo bym chciała otworzyć staż na nauczyciela dyplomowanego, bardzo proszę o wzór takiego planu oraz wszystkie związane z takim awansem ustalenia.
- Czy nauczyciel zatrudniony na 5/34 etatu może wystąpić do dyrektora szkoły o ocenę pracy? Jeżeli tak, to jakie obowiązują kryteria
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe