Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel po urlopie dla poratowania zdrowia może przejść na świadczenie kompensacyjne? Kiedy powinien złożyć wypowiedzenie dyrektorowi? Ile jest czasu na przyznanie przez ZUS tego świadczenia. Wiem, że wniosek do ZUS n-el złożył na początku marca. Stanowi to dla mnie ważne zagadnienie, gdyż nie wiem, czy nauczycielowi mam planować godziny w projekcie arkusza organizacji.
Świadczenie kompensacyjne moze zostać przyznane po spełnieniu przez nauczyciela warunków określonych w ustawie z 22.05.2009 r. o nauczycielskich świdczeniach kompensacyjnych, wśród których znajduje się rozwiązanie stosunku pracy.
Przebywając na urlopie dla poratowania zdrowia, nauczyciel pozostaje w stosunku pracy, a więc po zakończonym urlopie moze ten stosunek rozwiązać. W szkołach feryjnych okres wypowiedzenia stosunku pracy wynosi 3 miesiące, a rozwiązanie - z końcem roku szkolnego.
Możliwe jest również rozwiązanie z nauczycielem stosunku pracy w dowolnym momencie - na mocy porozumienia stron (art. 23 ust. 4 pkt. 1 KN).
Na wydanie decyzji w sprawie przyznania nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego organ rentowy ma, tak jak w przypadku emerytury, 30 dni. Dopóki nauczyciel nie złozy wniosku o rozwiązanie stosunku pracy, dyrektor nie ma podstaw do nie ujmowania go w projekcie organizacyjnym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy zgodę na podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia (art.222 ustawy wprowadzającej ...) dyrektor wydaje w formie decyzji?
- Mamy zatrudnionego pracownika administracji w wymiarze pół etatu na zastępstwo. Pracownik 10 godzin pracuje stacjonarnie, a 10 zdalnie. Proszę o pomoc w sprawie urlopu. Pracownikowi jest udzielany urlop godzinowo. Czy jak pracownik napisze wniosek o udzielenie urlopu, a w tym samym dniu ma rozpisaną pracę zdalną, to czy pisze urlop o godziny, w których powinien być stacjonarnie, czy także o godziny zdalne?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wicedyrektor szkoły ponadgimnazjalnej został delegowany na dwudniowe szkolenie w sobotę i niedzielę. Czy osobie na stanowisku kierowniczym (zastępca dyrektora) przysługują 2 inne dni wolne za pracę w sobotę i niedzielę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi pracującemu w pełnym wymiarze czasu pracy przysługuje 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem do 14 roku życia jeżeli współmałżonek jest rolnikiem i płaci składki KRUS? Jaka jest podstawa prawna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Oddział przedszkolny tz. "O" ma tygodniowo 25 godzin. Jak liczyć religię w ramach tych 25 godzin czy jako godziny dodatkowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe