Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel zarówno z racji ukończonego kierunku studiów, jak i studium nauczycielskiego posiada wystarczające kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela przedszkola, za...

PORADA PRAWNA

Czy nauczyciel po studiach wyższych w zakresie edukacji elementarnej - magister pedagogiki ukończone w 1997r i po studium nauczycielskim - pedagogika przedszkolna, może być zatrudniony w przedszkolu?

Nauczyciel zarówno z racji ukończonego kierunku studiów, jak i studium nauczycielskiego posiada wystarczające kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela przedszkola, za wyjątkiem możliwości prowadzenia zajęć z języka obcego nowożytnego, gdyż nauczyciel nie ukończył pedagogiki z dodatkową specjalnością z języka obcego, a w pytaniu nie podano, że posiada jedno z dopuszczalnych świadectw znajomości języka w stopniu co najmniej podstawowym (§ 4 ust. 2 pkt 1 i 2 w zw. z § 2 pkt 11, 12 ust. 3 pkt 11 i § 30 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Dz.U. z 2017 r., poz. 1575).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT