Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel może prosić o wydanie z teczki akt osobowych informacji o dodatkowych kwalifikacjach, które ukończył za własne środki finansowe?
Z pytania nie wynika dokładnie, czy chodzi o zaświadczenie przez pracodawcę o ukończonych formach doskonalenia opłaconych przez pracownika, czy o usunięcie ich z akt osobowych.
O ile w pierwszym przypadku nie ma żadnych przeszkód do wydania tego typu informacji, o tyle usunięcie dokumentacji z akt osobowych nie jest sprawą oczywistą.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28.05.1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy (...), pracodawca ma obowiązek gromadzenia w aktach osobowych m.in.dokumentów dotyczących przebiegu zatrudnienia, w tym dokumentów związanych z podnoszeniem przez pracownika kwalifikacji zawodowych. Ponadto, zgodnie z art. 42 ust. 2 Karty Nauczyciela, do obowiązków nauczyciela, zaliczanych do jego czasu pracy, należy obok pensum dydaktycznego i innych zajęć dodatkowych, samokształcenie i doskonalenie zawodowe. W interesie zatem nauczyciela jest, aby w jego aktach osobowych znajdowały się wszystkie świadectwa i zaświadczenia z ukończonych formach doskonalenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy można zatrudnić nauczyciela na stanowisku pedagoga szkolnego w szkole podstawowej, jeśli ma następujące wykształcenie: - studia wyższe magisterskie w zakresie nauczania początkowego specjalność nauczycielska; - studia podyplomowe w zakresie terapii zaburzeń w mówieniu, czytaniu i pisaniu (186 godzin teorii, 176 godzin praktyki)?
- Czy osoba posiadająca tytuł magistra biologii (środowiskowej) ma kwalifikacje do nauczania przyrody w szkole podstawowej, czy powinna skończyć studia podyplomowe uprawniające do nauczania przyrody?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam nauczyciela kontraktowego zatrudnionego na umowę na czas nieokreślony na 8 godzin (pozostałość po poprzedniej Dyrekcji). Chciałbym zatrudnić tę osobę na czas nieokreślony, na pełny etat. Czy jest taka możliwość? Jeśli tak to w jaki sposób mogę to zrobić? Zależy mi na tej osobie, bo to bardzo dobry nauczyciel, a porozumienia zmieniającego na kolejny rok Pani nie chce już podpisywać.
- Pensum logopedy po 1.09.2018 roku.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielowi będącemu kierownikiem w placówce wychowania pozaszkolnego-powierzono kierowanie wypoczynkiem (półkolonie) w czasie ferii zimowych w placówce w której pracuje. Czy są to godziny dydaktyczne? Czy należy mu się wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe