Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Rozporządzenie MEN z 12.03.2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (...) § 11 ust. 2 p. 3: „kwalifikacje do nauczania języków obcych...

PORADA PRAWNA

12 września 2011 Awans zawodowy

Czy nauczyciel języka niemieckiego zatrudniony w wymiarze 10/18 etatu może odbywać staż na nauczyciela kontraktowego. Nauczyciel ukończył "Nauczycielskie Kolegium Językowe" i posiada dyplom ukończenia, ale nie ma tytułu licencjata.

Rozporządzenie MEN z 12.03.2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (...) § 11 ust. 2 p. 3:
kwalifikacje do nauczania języków obcych posiada osoba, która ukończyła kolegium języków obcych w specjalności odpowiadającej danemu językowi obcemu”.  
Staż może rozpocząć osoba, która posiada kwalifikacje do nauczania danego przedmiotu. Powyższy zapis potwierdza, że nauczyciel posiada kwalifikacje do nauczania języka niemieckiego w gimnazjum, więc może rozpocząć staż.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT