Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Błędne pouczenie o możliwości odwołania od decyzji nie skutkuje nieważnością samej decyzji administracyjnej, nie nadaje się również do sprostowania przez organ, gdyż...

PORADA PRAWNA

03 lipca 2017 Awans zawodowy

Jesteśmy szkołą prowadzoną przez Stowarzyszenie, w akcie awansu na nauczyciela kontraktowego omyłkowo do tej pory wpisywano jako tryb odwoławczy od decyzji, miejscowego kuratora, a nie organ prowadzący szkołę. Czy taki akt nadania jest poprawny, a może nieważny, czy należy dokonać sprostowania i w jaki sposób administracyjny to uczynić? Dziękuję za odpowiedź?

Błędne pouczenie o możliwości odwołania od decyzji nie skutkuje nieważnością samej decyzji administracyjnej, nie nadaje się również do sprostowania przez organ, gdyż nie może zostać uznane za omyłkę pisarską, a tylko takie uchybienia (obok błędów rachunkowych i innych oczywistych omyłek) podlegają sprostowaniu z urzędu (art. 111 – 113 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego, Dz.U. z 2017 r., poz. 1257). W związku z tym organ prowadzący nie dokonuje zmian w treści aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT