Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można zatrudnić w szkole podstawowej jako opiekuna w świetlicy szkolnej nauczyciela, który uczył w innej szkole języka rosyjskiego, a w szkole, do której ubiega się o zatrudnienie j.rosyjskiego dzieci nie uczą się?
Każdy nauczyciel, który ma kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela szkoły podstawowej (nawet, gdy dany przedmiot nie jest w niej prowadzony), posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska wychowawcy świetlicy (§ 24 pkt 3 rozporządzenia MEN z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli, Dz. U. z 2015 r., poz. 1264).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel (mgr z przygotowaniem pedagogicznym), który ukończył dodatkowo kurs kwalifikacyjny z terapii pedagogicznej może prowadzić zajęcia rewalidacyjne w szkole z dzieckiem : 1.słabosłyszącym; 2.z afazją; 3.z zespołem Aspergera; 4. niedostosowanym społecznie. W opinii poradni Psychologiczno-pedagogicznej jest wpisane w zaleceniach miedzy innymi: zajęcia rewalidacyjne, zajęcia korekcyjno-wyrównawcze.
- Nauczyciel w związku ze swoją sytuacja rodzinną był zmuszony przeprowadzi się 100 km od pracy w naszej szkole. Złożył wniosek o urlop bezpłatny w okresie 01.09.2017 - 30.06.2018. Urlop został mu udzielony. Nauczyciel ten pracuje na zastępstwo w innej szkole w miejscowości w której aktualnie mieszka. Czy w związku z powyższym należny mu się świadczenie urlopowe za 12 m-cy czy tylko za 2 m-ce?
- Dyrektor Szkoły z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych organizuje dla pracowników szkoły zagraniczną wycieczkę, na którą wpisał się między innymi konserwator zatrudniony na czas określony - do końca lutego 2018r. Konserwator w styczniu dokonał odpowiedniej wpłaty - zgodnie z regulaminem ZFŚS pracowników szkoły. Umowa konserwatora wygasła 27 lutego 2018r. i następna nie została zawarta. Konserwator nadal jest zainteresowany wyjazdem na wycieczkę twierdząc, że dokonał wpłatę zaliczki będąc jeszcze pracownikiem szkoły. Czy były już pracownik ma prawo skorzystać z ZFŚS na takich samych zasadach jak czynny pracownik, choć umowa o pracę wygasła z końcem lutego 2018 a wycieczka odbędzie się w lipcu 2018? Czy powinien on dopłacić do 100% kosztów wycieczki.
- Nauczyciel dość często bierze krótkie 2-3 dniowe zwolnienia lekarskie. W związku z powyższym i pomimo zastępstw nie ma możliwości zrealizowania podstawy programowej w klasie programowo najwyższej. Co w takiej sytuacji powinien zrobić dyrektor szkoły? Czy prawne jest przydzielanie takiemu nauczycielowi zastępstw płatnych po lekcjach danej klasy po za ich normalnym planem lekcji? Jaka jest podstawa prawna?
- Jak wyegzekwować zwrot pożyczek zaciągniętych przez jedną z nauczycielek u koleżanek z pracy? Pożyczki były brane w tajemnicy przed innymi. Sprawa dotyczy ośmiu osób. Proszę o poradę, jak pomóc w takiej sytuacji pracownikom.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe