Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można rozwiązać umowę na czas nieokreślony z nauczycielem religii w przedszkolu (etat 2/22) na mocy porozumienia stron? Nauczyciel ten pracuje obecnie w przedszkolu i złożył wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.
Umowa o pracę nauczyciela religii może zostać rozwiązana w trybie porozumienia stron na jego wniosek, za zgodą dyrektora – art. 27 ust. 3 w zw. z art. 23 ust. 4 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy jest możliwość zatrudnienia nauczyciela - specjalisty przedmiotów zawodowych nie z Karty Nauczyciela tylko z Kodeksu Pracy? Chodzi o osobę z wyższym wykształceniem, nie pierwszej młodości, posiadającą wykształcenie pedagogiczne zrobione kiedyś tam, lecz nie pracującą nigdy w szkole jedynie na wyższej uczelni. Nauczyciela nie interesuje poddanie się procedurze awansu zawodowego, gdyż już za 8 lat może przejść na emeryturę, a chce dostawać pobory z innej stawki niż stażysta. Mnie jako dyrektora szkoły bardzo interesuje ten człowiek z dużym doświadczeniem praktycznym w branży (mam niedobory w zatrudnieniu nauczycieli przedmiotów zawodowych).
Jeżeli to jest możliwe proszę podać podstawę prawną takiego zatrudnienia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany z dniem 29.09.2020 r. przeszedł na emeryturę. Od 30.09.2020 roku został ponownie zatrudniony w szkole na czas określony (od 30.09.2020 do 31.08.2021) w niepełnym wymiarze etatu.
Aktualnie emeryt domaga się aby od 01.09.2021 zawrzeć z nim umowę na czas nieokreślony.
1. Czy z nauczycielem, który posiada uprawnienia emeryta można zawrzeć umowę na czas nieokreślony?
2. Jaki musi być minimalny wymiar etatu na umowie na czas nieokreślony? (czy są jakieś wytyczne dla emerytów.)
3. Czy w związku z rozwiązaniem umowy na czas nieokreślony nauczycielowi z uprawnieniami emeryta przysługuje jakaś odprawa?
4. Nauczyciel odchodząc pobrał nagrodę jubileuszową (35 lecie). Czy pracując w szkole jeszcze pięć lat w niepełnym wymiarze będzie mu się należała nagroda jubileuszowa – 40 lecie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Przeniesienie nauczyciela do innej szkoły. Proszę o wytyczne dotyczące procedury i dokumentacji dotyczącej przeniesienia nauczyciela na prośbę dyrektora szkoły (do której przechodzi) na podstawie art. 18 KN w powiązaniu z art. 220 ust. 1 - Przepisy wprowadzające ustawę Prawo Oświatowe. Czy dyrektor szkoły macierzystej może nie wyrazić zgody na takie przeniesienie? Czy szkoła macierzysta w takiej sytuacji wystawia świadectwo pracy? Jakie dokumenty powinny "pójść" za pracownikiem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Badania sanitarno - epidemiologiczne. Czy pracownicy pedagogiczni szkoły podstawowej z oddziałami edukacji wczesnoszkolnej oraz oddziałami wychowania przedszkolnego przy obowiązkowych badaniach okresowych/wstępnych powinni być kierowani przez pracodawcę także na badania sanitarno - epidemiologiczne (wyrobienie książeczki lub jej przedłużenie)? Jeśli tak, to czy dotyczy to jakiejś szczególnej, określonej grupy czy wszystkich?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Proszę o odpowiedź, czy nauczycielka przebywająca obecnie na świadczeniu rehabilitacyjnym ma prawo do urlopu dla poratowania zdrowia po zakończeniu tegoż świadczenia, jeżeli : w okresie od 24.06.2013 do 23.06,2014 przebywała na urlopie dla poratowania zdrowia, następnie od 24.06.2014 do 22.12.2014 przebywała na zwolnieniu lekarskim, a obecnie od 23.12.2014 do 17.12.2015 r przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym.; 2. Czy po zakończeniu świadczenia rehabilitacyjnego należy udzielić nauczycielce urlopu uzupełniającego za wakacje 2014 (przebywała na L-4) oraz za wakacje 2015 (będzie przebywać na świadczeniu rehabilitacyjnym) ?
Obydwa pytania dotyczą tej samej nauczycielki.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe