Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Przeniesienie nauczyciela do innej szkoły. Proszę o wytyczne dotyczące procedury i dokumentacji dotyczącej przeniesienia nauczyciela na prośbę dyrektora szkoły (do której przechodzi) na podstawie art. 18 KN w powiązaniu z art. 220 ust. 1 - Przepisy wprowadzające ustawę Prawo Oświatowe. Czy dyrektor szkoły macierzystej może nie wyrazić zgody na takie przeniesienie? Czy szkoła macierzysta w takiej sytuacji wystawia świadectwo pracy? Jakie dokumenty powinny "pójść" za pracownikiem?
Przeniesienie nauczyciela do innej szkoły na podstawie art. 18 Karty Nauczyciela może nastąpić na jego wniosek lub z urzędu za jego zgodą. Przeniesienia nauczyciela do innej szkoły (w chwili obecnej nie tylko mianowanego ale też zatrudnionego na podstawie umowy na czas nieokreślony) dokonuje dyrektor szkoły, do której nauczyciel ma być przeniesiony, po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego tę szkołę i za zgodą dyrektora szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony. Oznacza to, że dyrektor szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony nie musi wyrazić zgody na przeniesienie - wówczas nauczycielowi pozostaje rozwiązać stosunek pracy za 3-miesięcznym wypowiedzeniem.
W przypadku przeniesienia nauczyciela w trybie art. 18 KN, stosunek pracy nie zostaje rozwiązany - jest kontynuowany w drugiej szkole, w związku z czym nie wystawia się świadectwa pracy, lecz przekazuje do szkoły, do której nauczyciel jest przenoszony, jego akta osobowe.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Badania sanitarno - epidemiologiczne. Bardzo proszę o informację (i podstawę prawną) dotyczącą ważności w/w badań pracowników, którzy w dokumentacji (tzw. książeczki sanepidowskie) mają wpis: termin następnego badania - bezterminowo. Czy w tej sytuacji należy wysłać pracownika na badania w sytuacji podejrzenia o chorobę zakaźną, po przebytej chorobie zakaźnej itp., czy w związku ze zmianą przepisów (orzeczenie lekarskie zamiast wpisu do przedmiotowej książeczki) zmieniła się także terminowość badań i wszystkich pracowników "bezterminowych" należy skierować na badanie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dnia 24.02.2017 roku pracownik, a dokładnie palacz c.o. w szkole podstawowej dostarczył zaświadczenie z KRUS o okresach podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników. Po doliczeniu w/w stażu stwierdza się, iż pracownik na ten dzień ma 23 lata ,9 m-cy i 9 dni stażu. Czy przysługuje mu jubileuszówka po 20 latach pracy, jeżeli dokument dostarczył po czasie?
- Czy każdy nauczyciel musi być przeszkolony i posiadać certyfikat z zakresu udzielania pierwszej pomocy, czy tylko wystarczy że kilku nauczycieli z grana ma takie kwalifikacje? Co jaki okres czasu jest wymóg aktualizacji takich uprawnień?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w związku z trwającym i nasilającym się konfliktem między nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne, a klasą i rodzicami uczniów tej klasy (rodzice domagają się zmiany prowadzącego zajęcia), mam prawo w celu jego wygaszenia dokonać zmiany przydziału zadań nauczycielowi tj.godziny z klasą zastąpić godzinami świetlicy szkolnej?
- Czy osoba, która ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika, specjalność pedagogika socjalna i resocjalizacja, studia magisterskie pedagogika specjalizacja resocjalizacyjna, studia podyplomowe oligofrenopedagogika oraz kurs kwalifikacyjny z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej posiada kwalifikacje pedagogiczne uprawniające ją do pracy w szkole jako pedagoga specjalnego?
Czy praktyka w placówce opieki socjalnej: Ośrodku Szkolno - Wychowawczym wlicza się do praktyk pedagogicznych?
Czy przedmioty, które ukończył student takie jak psychologia i różne rodzaje pedagogiki np pedagogika pracy, społeczna, porównawcza wliczają się do przygotowania pedagogicznego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe