Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy może zostać przeniesiony nauczyciel na podstawie art. 18 ust. 4 KN na czas określony (rok szkolny)? Nauczyciel w przyszłym roku szkolnym nie ma możliwości dalszego zatrudnienia(jest zatrudniony na podstawie mianowania), więc zwrócił się z prośbą do dyrektora szkoły o wyrażenie zgody na przeniesienie, ale na okres od 1 września do 31 sierpnia (rok szkolny). Dyrektor placówki do której ma być przeniesiony nauczyciel, może zatrudnić nauczyciela, ale tylko na rok czasu (nie ma możliwości kontynuowania zatrudnienia na następne lata). Czy zatem przeniesienie jest możliwe na czas określony na podstawie art. 18 KN?
Przeniesienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do innej szkoły dokonuje dyrektor szkoły, do której nauczyciel ma być przeniesiony, po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego tę szkołę i za zgodą dyrektora szkoły, w której nauczyciel jest zatrudniony – art. 18 ust. 4 KN. W związku z tym jeśli tamtejszy dyrektor będzie zainteresowany przeniesieniem nauczyciela na okres jednego roku szkolnego, w razie braku godzin w macierzystej szkole od dnia 1 września 2019 r., dyrektor zatrudniający nauczyciela powinien w roku szkolnym 2018/2019 dokonać wypowiedzenia z art. 20 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 KN. Z kolei jeśli nie dojdzie do przeniesienia nauczyciela należy jemu doręczyć wypowiedzenie w bieżącym roku szkolnym, przy czym w szkole innej niż gimnazjum można zastosować skrócony okres wypowiedzenia, co wymaga jego doręczenia najpóźniej 31 lipca 2018 r. - art. 20 ust. 5 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciela jest na L-4. Moze chodzić. Wiem, że będą na zwolnieniu lekarskim pracuje zarobkowo u innego pracodawcy. Czy kara upomnienia będzie zasadna?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownik zatrudniony na stanowisku pomoc nauczyciela na podstawie kodeksu pracy od 01.09.2016 r. do 30.06.2017 r., nabywa prawo do 13 pensji za rok 2017, jeśli przebywał na zwolnieniu lekarskim od 05.04.2017 r. do 19.06.2017 r. w związku z ciążą oraz na urlopie macierzyńskim od 20.06.2017 r. do 30.06.2017 r.?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nasze Przedszkole jest placówką nie feryjną. Czy w takim przypadku nauczyciele mają prawo do dnia wolnego przysługującego za święto przypadające w dni robocze?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem wicedyrektorem w SP Witaszyce. Proszę o udzielenie odpowiedzi na dwa pytania: 1) jakie są zasady tworzenia oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej i jakie musimy spełnić warunki, aby go uruchomić? 2) wczoraj nauczycielka j. polskiego złamała nogę. Poinformowała, że 1 miesiąc będzie na zwolnieniu, ale może się ono przedłużyć. Czy od 1 lutego możemy zatrudnić na zastępstwo na czas określony innego polonistę, czy mamy poloniście dać zastępstwa doraźne?
- Pracownik poszedł na urlop z dniem 4 sierpnia który miała trwać do 22 sierpnia, od 12 sierpnia poszedł na zwolnienie czyli urlop został przerwany. Czy po zwolnieniu lekarskim może wybrać dalszą część urlopu (chodzi o to żeby wykorzystał w roku przysługujące mu 14 ciągłego urlopu)? Czy to będzie się liczyło jako ciągłość, jeśli po zwolnieniu weźmie dalszy urlop? Czy ponownie musi wypisać wniosek na 10 dni urlopu tak aby zapewnić te 14 dni?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe