Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel nie ma kwalifikacji do zajmowania stanowiska pedagoga szkolnego, ponieważ nie ukończył studiów wyższych (co najmniej I stopnia) ani podyplomowych na kierunku...

PORADA PRAWNA

09 września 2019 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Czy mogę zatrudnić na etat pedagoga nauczyciela, który ukończył PWSZ kierunek Pedagogika, specjalność edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną w klasach I-VIII szkoły podstawowej?

Nauczyciel nie ma kwalifikacji do zajmowania stanowiska pedagoga szkolnego, ponieważ nie ukończył studiów wyższych (co najmniej I stopnia) ani podyplomowych na kierunku pedagogika w zakresie prowadzonych zajęć na stanowisku pedagoga szkolnego (np. z pedagogiki ogólnej, szkolnej lub opiekuńczo – wychowawczej) - § 19 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 2017 r., poz. 1575 ze zm.). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT