Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Kandydat nie posiada kwalifikacji do pracy w samorządowej szkole na stanowisku kucharza. Zgodnie z lp. 26 części F tabeli II w załączniku nr 3 do rozporządzenia Rady...

PORADA PRAWNA

12 sierpnia 2019 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Czy kandydat na stanowisko kucharza w szkole podstawowej z 1 oddziałem przedszkolnym spełnia wymagania, jeśli posiada certyfikat kursu kucharskiego i wykształcenie średnie ogólnokształcące? Proszę o interpretację przepisów prawnych.Czy one brzmią jednoznacznie?

Kandydat nie posiada kwalifikacji do pracy w samorządowej szkole na stanowisku kucharza. Zgodnie z lp. 26 części F tabeli II w załączniku nr 3 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz.U. z 2018 r., poz. 936) musiałby posiadać wykształcenie zawodowe zasadnicze w zawodzie kucharz oraz 3 – letnie doświadczenie w pracy. Wynika to ze stosowania do pracowników niepedagogicznych w samorządowej szkole przepisów o pracownikach samorządowych (art. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm.). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT