Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dyrektor szkoły może podjąć pracę w szkole prywatnej?
Zasadniczo nie ma przeszkód, aby dyrektor szkoły był dodatkowo zatrudniony w innej szkole. Istotne jest, aby dodatkowa praca nie miała wpływu na wywiązywanie się z obowiązków dyrektora. Ponadto, zgodnie z art. 222 ustawy z dnia 14.12.2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe, w okresie od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r. podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w innej szkole przez dyrektora szkoły, zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć, wymaga udzielenia zgody przez organ prowadzący szkołę, która jest podstawowym miejscem zatrudnienia tego dyrektora.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jaka jest szansa na zatrudnienie mgr biologii po studiach dziennych i jednocześnie nauczyciela przyrody i geografii. Czy kuratoria dają zgodę na przydział godzin takiemu nauczycielowi bez kwalifikacji. Czy jest szansa uzyskania takiego pozwolenia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komu przydzielić zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej? Chodzi o zajęcia dla ucznia zagrożonego niedostosowaniem społecznym (ma w orzeczeniu zalecone zajęcia rewalidacyjne, które ma prowadzić socjoterapeuta - nie ma takiego specjalisty w szkole.) Kto ma prowadzić zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne przewidziane w nowym prawie oświatowym?
- Nauczyciel zatrudniony w mojej szkole na 1,5 etatu na podstawie umowy mianowania, a w innej szkole na prawie etat na podstawie umowy na czas nieokreślony zwrócił się z prośbą o dostosowanie planu lekcji mojej szkoły (to jego podstawowe miejsce pracy) do drugiej szkoły z tytułu zaciągniętego stosunku pracy. Czy muszę się dostosować do jego prośby, czy jest jakiś akt prawny, który by mi to nakazywał?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel miał umowę na czas nieokreślony w pełnym wymiarze czasu pracy. W 2004 roku awansował na nauczyciela mianowanego. W dokumentacji nie ma pisma zmieniającego zatrudnienie przez mianowanie. Czy w związku z tym nauczyciela traktujemy jako zatrudnionego przez mianowanie, czy przenosimy takiego nauczyciela do innej szkoły według art. 18 KN czy 23 KP?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie dotyczące badań lekarskich pracowników pracujących w przedszkolu. W naszej placówce zatrudniona jest pani ucząca religii i będąca u nas jedynie 45 min/tydzień w jej teczce osobowej mam badania lekarskie z jej głównego miejsca pracy tj. szkoły podstawowej i jest to orzeczenie lekarskie wydane na podstawie skierowania lekarskiego. Podczas kontroli sanepidu sekcji oświaty usłyszałam, że to orzeczenie jest z kodeksu pracy a powinna mieć badania sanepidowskie. Pracownicy, którzy pracują u nas i mają styczność z żywnością mają także takie orzeczenia z tym, że kiedyś one nazywały się chyba do celów sanitarno-epidemiologicznych. Czy powinnam tą panią kierować na dodatkowe badania lekarskie? czy nauczyciel powinien mieć jeszcze tzw. książeczkę do celów sanitarno-epidemiologicznych? Nie rozumiem różnic i wymagań w tym zakresie, proszę o wyjaśnienie.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe