Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy głównemu księgowemu jednostki budżetowej(szkoła podstawowa) można ustalić zadaniowy system czasu pracy? Chodzi o krótki okres-np.3 miesiące.
Kodeks pracy z dnia 26 czerwca 1974 r. (ze zm.).
Art. 140. W przypadkach uzasadnionych rodzajem pracy lub jej organizacją albo miejscem wykonywania pracy może być stosowany system zadaniowego czasu pracy. Pracodawca, po porozumieniu z pracownikiem, ustala czas niezbędny do wykonania powierzonych zadań, uwzględniając wymiar czasu pracy wynikający z norm określonych w art. 129.
Przepis stanowi, że pracodawca ma obowiązek uwzględnić wymiar czasu pracy, jaki wynika z ogólnych norm czasu pracy, co oznacza, że zadania pracowników, których dotyczy zadaniowy czas pracy, powinny być ustalone w taki sposób, aby pracownicy mogli je wykonać w ramach norm czasu pracy określonych w art. 129, czyli 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nie przekraczającym 4 miesięcy.
Zgodnie z art. 140 znowelizowanego Kodeksu pracy zadaniowy czas pracy można wprowadzić w przypadkach uzasadnionych rodzajem pracy lub jej organizacją albo miejscem jej wykonywania.
Ssystemy i rozkłady pracy oraz zadaniowy system pracy ustala się w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie pracy (co oznacza, że warunki i zasady zadaniowego systemu pracy powinny być opisane w regulaminie pracy).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam pytanie dotyczące udzielenia dnia opieki zgodnie z art 188 KP. Czy jeżeli zatrudnienie jest w dwóch szkołach, to przysługują w jednej szkole 2 dni i w drugiej szkole 2 dni - razem 4 dni? (Mówimy o dwóch różnych płatnikach i umowach o pracę).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o podanie procedury powołania składu komisji konkursowej (nauczyciele i rada rodziców).Czy jest to w formie głosowania ,(ewentualnie wzór protokołu z przebiegu takiego zebrania)
dziękuję
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przedszkola samorządowego zatrudniony na podstawie mianowania, ponad 30-letni staż pracy, złożył wniosek we IX o przejście na emeryturę z dniem 29 grudnia. Jaka podstawa prawna w świadectwie pracy? Proszę o szybką odpowiedz.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel 12 maja 2017 otrzymał propozycję ograniczenia zatrudnienia do 9/18 (ograniczenia etatu ma od wielu lat i do tej pory wyrażał zgodę, w bieżącym roku też) - nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania, dyplomowany, posiadający uprawnienia do świadczenia kompensacyjnego. 19 maja dostarczył oświadczenie, że nie wyraża zgody na ograniczenie etatu i poprosił o przeniesienie go w stan nieczynny. Czy w tej sytuacji mogę go przenieść w stan nieczynny?Czy też rozwiązać stosunek pracy z dniem 31.08.2017 w trybie art 20. ust 1 pkt 2 KN?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o pomoc w rozwiązaniu następującej sprawy: pracownik obsługi ma zaległy urlop wypoczynkowy i ciągle odkłada jego wykorzystanie. Czy jest taka możliwość by dyrektor wysłał pracownika bez jego zgody na zaległy urlop?Jeżeli tak to bardzo proszę o podanie podstawy prawnej. Dziękuję za pomoc.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe