Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Dyrektorom szkół feryjnych, zatrudnionym na podstawie ustawy KN, nie przysługuje dzień wolny za święto 6 stycznia w wolną sobotę, ponieważ do ich czasu pracy nie ma...

PORADA PRAWNA

02 stycznia 2018 Kadry

Czy dyrektorowi oraz wicedyrektorowi szkoły feryjnej należy się dzień wolny za 6 stycznia 2018 r. ?

Dyrektorom szkół feryjnych, zatrudnionym na podstawie ustawy KN, nie przysługuje dzień wolny za święto 6 stycznia w wolną sobotę, ponieważ do ich czasu pracy nie ma zastosowania art. 130 § 2 KP z uwagi na wyczerpujące uregulowanie czasu pracy tych nauczycieli w ustawie KN. Tylko gdyby nauczyciel lub dyrektor prowadził w święto zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, wówczas na podstawie art. 42c ust. 4 KN byłby uprawniony do dnia wolnego. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT