Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Chciałabym zatrudnić nauczyciela – kandydatka ma ukończone studia licencjackie z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej (studia 3-letnie, I stopnia) oraz tytuł magistra z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej (studia 2-letnie II stopnia). Czy posiada ona kwalifikacje do pracy w przedszkolu?
Na podstawie § 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2020 r., poz. 1289) stwierdzamy, że kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela przedszkola posiada osoba, która ukończyła co najmniej:
1) studia pierwszego stopnia (licencjat) na kierunku (specjalności) zgodnym z prowadzonymi zajęciami – wychowanie przedszkolne, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
2) studia pierwszego stopnia (licencjat), na kierunku pedagogika w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym.
Osoba wymieniona w pytaniu posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela przedszkola ponieważ ukończyła co najmniej studia pierwszego stopnia (licencjat) na kierunku (specjalności) pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, czyli zgodnym z prowadzonymi zajęciami – wychowanie przedszkolne, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- PROSZĘ O INFORMATYZACJĘ NA TEMAT KWALIFIKACJI NAUCZYCIELA DO NAUCZANIA MATEMATYKI W GIMNAZJUM.
UKOŃCZONE STUDIA WYŻSZE ZAWODOWE (INŻYNIERSKIE) -TECHNOLOGIA ŻYWIENIA-ART W OLSZTYNIE-05.07.1991r;STUDIA PODYPLOMOWE- EDUKACJA MATEMATYCZNA - OSW W OLSZTYNIE-21.06.2009 R.; KURS PEDAGOGICZNY-1993 r.
DZIĘKUJĘ
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel ,który ukończył studia: Pedagogika, kierunek- wychowanie muzyczne, specjalność nauczycielska, może być dyrektorem Podstawowej Szkoły Muzycznej?Jest nauczycielem dyplomowanym z wieloletnim stażem.
- Organ prowadzący placówki oświatowe w naszej gminie obniżył od 1 września dodatek funkcyjny i motywacyjny dyrektorom o 50%. Dowiedzieliśmy się o tym podpisując przelew płac nauczycieli. Wcześniej nikt nie rozmawiał z nami o takich posunięciach. Nie przedstawiono nam wymiarów uposażeń i dodatków od 1 września, nie podpisywaliśmy żadnych dokumentów. Jak wygląda to prawnie? Wiemy, że powinniśmy otrzymać trzymiesięczne wypowiedzenie warunków umowy dotyczących dodatku funkcyjnego. Czy obniżenie dodatku motywacyjnego o 50% nie powinno być oparte argumentami. Mamy wyróżniające oceny pracy na stanowisku dyrektora, nie otrzymaliśmy żadnej nagany ani uwagi negatywnej dotyczącej naszej pracy. Jak wygląda sytuacja odwoławcza od takiej decyzji?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciele zatrudnieni byli wcześniej w Zespole Szkół złożonym ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W swoich umowach mieli określone, że są nauczycielami np. religii w szkole podstawowej. Nastąpiły zmiany reorganizacyjne - w 2005 r. zlikwidowano gimnazjum i placówka została przekształcona w szkołę podstawową. Jednak umowy nauczycieli nie zostały zawarte ponownie tylko obowiązują te same. Czy jest to zgodne z prawem?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel pedagog zatrudniony w pełnym wymiarze na podstawie umowy o pracę od 01.09.2012 na czas nieobecności nauczyciela korzystającego z urlopu bezpłatnego. Od dnia 01.09.2014r. nastąpiła zmiana w zatrudnieniu: 1/2 etatu na stanowisku: nauczyciel pedagog i 1/2 etatu nauczyciel (zajęć dydaktycznych). W jaki sposób dokonać zmian w zatrudnieniu?
Czy można sporządzić:
1. aneks do umowy - praca w wymiarze 1/2 etatu na stanowisku nauczyciel pedagog, na czas nieobecności nauczyciela korzystającego z urlopu bezpłatnego
2. drugą umowę na wymiar 1/2 etatu zajęcia dydaktyczne na czas określony tj. do 31.08.2015 r.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe