Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na pytanie odnośnie urlopu dla podratowania zdrowia dla nauczyciela. Nauczyciel zatrudniony od 01.09.2010 do dnia dzisiejszego. od 05.11.2014-03.07.2017 r przebywał na zwolnieniu lekarskim. 04-07-2015-01.07.2016 - urlop macierzyński, rodzicielski, 02.07.2016-02.10.2016 - urlop wypoczynkowy, 03.10.2016-09.05.2017 - zwolnienie lekarskie, 10.05.25017-08.05.2018 - urlop rodzicielski i macierzyński. Czy w okres siedmioletniej pracy w szkole, uzasadniający prawo do urlopu wlicza się w/w okresy?
Nauczycielka nie może ubiegać się o urlop dla poratowania zdrowia z powodu braku wypracowania siedmioletniego stażu, o którym mowa w art. 73 ust. 1 i 3 KN. Na koniec maja 2018 r. będzie posiadała okres trwania stosunku pracy wynoszący 7 lat i 9 miesięcy. Do okresu pracy wliczanego do stażu urlopowego można jej wliczyć jedynie 6 miesięcy z nieobecności wymienionych w pytaniu (z pominięciem urlopu wypoczynkowego w 2016 r.) w wymiarze przekraczającym łącznie 3 lata i 3 miesiące. Po odliczeniu okresów nieobecności ponad wymiar 6 miesięcy od stażu wynoszącego 7 lat i 9 miesięcy, na koniec maja 2018 r. nauczycielka będzie posiadała staż liczony do urlopu w wymiarze niespełna 5 lat.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy z dodatkowych środków przyznanych na dzieci ukraińskie w szkole, w związku ze zbliżającym się końcem roku kalendarzowego, możemy wypłacić nauczycielom (którzy mają najwięcej zajęć z dziećmi ukraińskimi) nagrody za pracę z tymi dziećmi? Byłaby to inna nagroda niż na Dzień Edukacji Narodowej (ta została już wypłacona), ponieważ wypłacona by była w grudniu 2022 r. ze wspomnianych środków.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Konserwator - rencista zatrudniony na 0.5 etatu od października chorował pełne pół roku (choroba nowotworowa) następnie wykorzystał urlop wypoczynkowy od 7 kwietnia 2017 do 17 maja 2017r.). W tym czasie złożył wniosek o świadczenie urlopowe ,,Wczasy pod gruszą". Na prośbę chorego umowa została rozwiązana z dniem 17 maj 2017. W tym czasie nie otrzymał pieniędzy. Wniosek do księgowej wpłynął 12 06. 2017r. Księgowa odmówiła wypłaty tłumacząc, że już w tym dniu nie był pracownikiem. Konserwator domaga się wypłaty należnych mu pieniędzy. Poleciłem na piśmie wypłacić kwotę zgodnie z regulaminem ZFŚS. Konserwator dopełnił wszystkich formalności zgodnie z regulaminem. Pieniądze zostały przelane. Szkoła i ja jako pracodawca mamy niedopatrzenie. Czy pieniądze konserwator powinien otrzymać i zachowałem się właściwie oraz komu udzielić upomnienia sekretarka szkoły, Komisja ZFŚS, kadrowa. księgowa?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba posiadająca studia magisterskie na kierunku socjologia w zakresie służb socjalnych oraz posiadająca studia podyplomowe pedagogiczne może zostać zatrudniona na stanowisku pedagoga w gimnazjum?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka otrzymała akt nadania nauczyciela mianowanego w 1995 roku, w 1997 przedszkole, w którym pracowała uległo likwidacji. W lutym 1997 rozpoczęła równolegle pracę na pół etatu w szkole, od września na pełen etat. Kiedy zmieniały się przepisy była na urlopie wychowawczym, czyli w 2000 roku, nie wiem dlaczego, ale nie ma w jej dokumentacji aktu nadania nauczyciela mianowanego, wróciła na krótko do pracy po urlopie wychowawczym, zaszła w ciążę i znów urlop wychowawczy, z którego wróciła we wrześniu 2006 roku, popracowała 2 miesiące na pół etatu i rozwiązała umowę o pracę. Domaga się wydania zaświadczenia, że jej umowa o pracę przekształciła się w stosunek pracy przez mianowanie z dniem 6.04.2006, nie wiem zupełnie, dlaczego taka data, poproszę o pomoc.
- Witam.
Mam problem kadrowy i pytanie z tym związane, co mogę zrobić?
Z nauczycielem została rozwiązana umowa o pracę z końcem ubiegłego roku szkolnego, czyli 2011/2012 z powodu ukończenie przez niego 65 lat życie (jeszcze było można).
Z dniem 5 września 2012 (czyli nie z początkiem roku szkolnego 2012-2013) z tym nauczycielem z powodu braku specjalisty podpisana została umowa o pracę na czas określony, czyli od 5 września 2012 r. do dnia 28 czerwca 2013 r.
Dziś otrzymałem pismo ze ZNP, że ten pracownik objęty został szczególną ochroną, bo uchwałą Zarządu jest upoważniony do reprezentowania Związku w zakresie działalności socjalnej oraz przestrzegania zasad BHP w placówce.
Co mogę zrobić? Czy umowa kończy się tak jak została zawarta z dniem 28 czerwca 2013 r.? Czy jednak powstają jakieś trudności?
Jak mogę rozwiązać ten problem?
Czy informuję związek? Dziękuję za pomoc!
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe