Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przepisy ustawy z dnia 14.12.2016 r. prowadzającej ustawę - Prawo oświatowe regulują kwestię dalszego zajmowania stanowiska dyrektora szkoły od 1września 2017 r. w ten...

PORADA PRAWNA

31.08.2017 r. kończy mi się kadencja dyrektora. Czy możliwe jest przedłużenie kadencji na okres 5 - lat, czy tylko do 31.08.2019 r.?

Przepisy ustawy z dnia 14.12.2016 r. prowadzającej ustawę - Prawo oświatowe regulują kwestię dalszego zajmowania stanowiska dyrektora szkoły od 1września 2017 r. w ten sposób, że pozwalają na zajmowanie tego stanowiska do końca okresu, na jaki zostało powierzone (z tym, że w wygaszanym gimnazjum nie dłużej niż do 31.08.2019 r., czyli do zakończenia działalności szkoły).

W przypadku, gdy powierzenie stanowiska dyrektora kończy się wcześniej, możliwe jest przedłużenie przez organ prowadzący tego powierzenia maksymalnie do dnia 31.08.2019 r.

Jeżeli dyrektorowi szkoły powierzenie stanowiska kończy się przed 1 września 2017 r., powinien być przeprowadzony konkurs na to stanowisko albo, jeżeli taka będzie wola organu prowadzącego - przedłużenie powierzenia, jednak nie dłużej niż do dnia 31.08.2019 r. na podstawie przepisów powyższej ustawy.

Przepis art. 36a ust. 14 ustawy o systemie oświaty dot. przedłużania powierzenia stanowiska dyrektora na kolejną kadencję został uchylony.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT