Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
1 września 2022 r. zatrudniono nauczyciela początkującego na okres 2 lat w wymiarze 20/20. To nauczyciel współorganizujący zajęcia (dla dziecka ze spektrum autyzmu). Czy w drugim roku jego pracy można go zatrudnić na 1/2 etatu lub 3/4 etatu?
Jeżeli w drugim roku zatrudnienia ma ulec zmniejszeniu wymiar etatu nauczyciela, konieczne jest złożenie w tej sprawie oświadczenia woli co najmniej przez jedną stronę. Za zgodą nauczyciela w pisemnym tzw. porozumieniu zmieniającym lub aneksie do umowy o pracę należy ustalić nowy wymiar zatrudnienia i wysokość wynagrodzenia od dnia 1 września 2023 r. (art. 29 § 4 w zw. z art. 11 ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2022 r., poz. 1510 z późn. zm.). Ewentualnie można dokonać na piśmie wypowiedzenia zmieniającego, w którym zostaną wskazane nowe warunki pracy i płacy (wymiar etatu, wysokość wynagrodzenia), które zaczną obowiązywać po upływie okresu wypowiedzenia uzależnionego od sumy wszystkich okresów pracy u danego pracodawcy, jeżeli do połowy okresu wypowiedzenia nauczyciel nie odmówi ich przyjęcia. W razie odmowy przyjęcia przez pracownika zaproponowanych warunków pracy i płacy, umowa o pracę rozwiązuje się z upływem okresu dokonanego wypowiedzenia, zgodnie z art. 42 § 1 i 2 w zw. z art. 36 § 1 i art. 30 § 21 KP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy będąc na urlopie dla poratowania zdrowia przez 12 miesięcy mam prawo do urlopu wypoczynkowego za te 12 miesięcy? Jaka jest podstawa prawna?
- Nauczycielka rozwiązała stosunek pracy z przedszkolem (31.08.2012r.) i nie wykorzystała urlopu. Zatrudniona została w szkole podstawowej feryjnej od 1.09.2012 r. Czy w szkole należy jej się urlop? Czy przedszkole powinno wypłacić ekwiwalent za urlop?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Chciałbym uszczegółowić pytanie dotyczące wynagrodzenia za trudne warunki pracy nauczyciela. Nauczyciel realizuje 22/18 godzin dydaktycznych. W tym 6 godzin w warunkach trudnych. Czy jest możliwa wypłata wynagrodzenia za warunki trudne w wysokości procentowej, stałej od wynagrodzenia uzależnionej od ilości realizowanych godzin? (Część realizuje w etacie, a część w nadgodzinach). Proszę o podanie przykładowego rozliczenia takich godzin.
- Proszę o przygotowanie wzoru kryteriów wyboru nauczycieli do zwolnienia/ obniżenia etatu
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w jednej szkole pracownik może mieć dwie umowy: 1/2 etatu nauczyciela świetlicy (KN) i 1/2 etatu pomocy nauczyciela dla ucznia z zespołem Aspergera (na podstawie KP)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe