Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zwolniliśmy nauczyciela mianowanego po 182 dniach zwolnienia lekarskiego i okresie pobierania świadczenia rehabilitacyjnego - zgodnie z art. 23.1 pkt 2 KN. Obecnie ów nauczyciela w sądzie ubiega się o przywrócenie do pracy, czy ma ku temu podstawy?
Art. 23. 1. Stosunek pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania ulega rozwiązaniu:
1) na wniosek nauczyciela;
2) w razie czasowej niezdolności nauczyciela do pracy spowodowanej chorobą, jeżeli okres tej niezdolności przekracza 182 dni, przy czym do okresu niezdolności do pracy wlicza się również przypadające w tym okresie przerwy obejmujące dni, w których w szkole, zgodnie z odrębnymi przepisami, nie odbywają się zajęcia; w szczególnie uzasadnionych wypadkach okres nieobecności w pracy może być przedłużony o kolejne 12 miesięcy, o ile nauczyciel uzyska prawo do świadczenia rehabilitacyjnego, o którym mowa w przepisach dotyczących świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, lub zostanie mu udzielony urlop dla poratowania zdrowia;
Pytanie, czy nauczyciel chorował dłużej niż 182 dni? Oraz jak długo pobierał świadczenie? Z powyższego artykułu wynika, że nauczyciel może chorować bez obawy przed zwolnieniem 182 dni + 12 miesięcy w przypadku świadczenia rehabilitacyjnego lub urlopu dla poratowania zdrowia. Dopiero przekroczenie tego łączego okresu powoduje rozwiązanie stosunku pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel zatrudniony na czas nieokreślony od 01.01.2018 do 30.06.2018 przebywał na urlopie bezpłatnym. 0d 01.07.2018 do 31.12.2018 pracuje w pełnym etacie. Od 19.10. do 24.10.2018 będzie przebywał na zwolnieniu lekarskim. Czy będzie mu się należała „13” za 2018 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przypadku kiedy oryginały faktur przekazywane są do Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty szkoła powinna prowadzić rejestr kancelaryjny wpływających faktur?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam.
Nauczyciel zatrudniony od 1.09.2011r. do 31.08.2012r. korzystał z dwóch dni wolnych z tytułu opieki nad dzieckiem w grudniu 2011r.
Czy w tym przypadku nauczucielowi należy sie dodatkowe wynagrodzenie roczne za 2011 r. , jeżeli nie przepracował efektywnie 4 miesięcy.
Dziękuję.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z uwagi na brak osoby spełniającej wymogi na nauczyciela przedmiotów zawodowych (zgłosiłem do Urzędu Pracy i Kuratorium) postanowiłem zatrudnić pana posiadającego tytuł mgr inż. budownictwa bez przygotowania pedagogicznego na nauczyciela technologii i dokumentacji technicznej w Zasadniczej Szkole Zawodowej. Nadmieniam, że PUP otrzymał informacje, że na terenie powiatu nie ma osoby posiadającej kwalifikacji do zawodu nauczyciela w mojej szkole. Proszę o odpowiedz czy powinienem zapytać o zgodę organ prowadzący bo starostwo twierdzi, że powinienem, a ja mam mieszane zdanie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel złożył wniosek o urlop dla poratowania zdrowia, dyrektor odwołał się od orzeczenia lekarskiego załączonego do wniosku do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy, od następnego dnia nauczyciel przedłożył zwolnienie L4 do 15.01, w trakcie trwania zwolnienia szkoła otrzymała orzeczenie w trybie odwoławczym kierujące nauczyciela na urlop od 1.01. a zwolnienie trwa do 15.01.
Od kiedy dyrektor kieruje nauczyciela na urlop? od 1.01 jak w orzeczeniu odwoławczym? Czy dopiero po zakończeniu L4 czyli po 15.01?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe