Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zbliżają się ferie zimowe i w związku z tym mam pytanie dotyczące wypoczynku w czasie ferii. Jesteśmy placówką nieferyjną i w czasie ferii organizujemy półkolonie dla dzieci. W naszej placówce pracują nauczyciele o różnych wymiarach etatu. Czy jeśli powierzyłam nauczycielowi kierowanie półkoloniami (ma papiery kierownika wypoczynku) które są w godzinach 8-16 pon-piątek, a nauczyciel pracuje na np 12/18 lub 18/18 etatu, czy może mi odmówić? Tłumacząc się, że będzie pracował 40 godzin tygodniowo. Czy muszę mu płacić godziny ponadwymiarowe?
Przydzielenie nauczycielowi dodatkowych godzin ponad wymiar etatu w ramach zajęć dodatkowych dla uczniów w czasie ferii nie stanowi godzin ponadwymiarowych w rozumieniu art. 35 ust. 1 KN, ponieważ nie dotyczą realizacji programu nauczania. W związku z tym w sytuacji, gdy wynikają one ze statutowych zadań placówki nieferyjnej, godziny ponad etat są przydzielane nauczycielowi i opłacane jako dodatkowe godziny na zasadach dotyczących ogółu pracowników ponad umówiony częściowy wymiar etatu (art. 91c ust. 1 KN w zw. z art. 151 § 5 w zw. z art. 80 KP) albo mogą zostać przydzielone za jego zgodą w ramach odrębnej umowy cywilnoprawnej, w szczególności zlecenia, w której strony ustalają, czy nauczyciel otrzyma za nie dodatkowe wynagrodzenie i w jakiej wysokości (art. 750 w zw. z art. 735 § 1 KC).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nie jest sprzeczne z prawem powołanie nauczyciela do komisji rekrutacyjnej w okresie wakacji. Komisja ma zbierać się: W sprawie Technikum 27.06.2017, 13.07.2017, 17.07.2017, 25.07.2017, 16.08.2017, 18.08.2017. W sprawie Szkoły Policealnej 04.07.2017, 20.07.2017, 24.07.2017, 28.07.2017, 21.08.2017, 23.08.2017. Co z prawem do wypoczynku?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w szkole podstawowej specjalnej, w klasach dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, musi być zatrudniony doradca zawodowy i trzeba organizować dodatkowe zajęcia z doradztwa w klasach VII i VIII oraz w szkole przysposabiającej do pracy? Jakie kwalifikacje powinna mieć osoba realizująca doradztwo? Jaki jest wymiar godzinowy takich zajęć?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Urodziłam się 08.08.1960r. Warunki stażowe uprawniające do emerytury z art.88 KN spełniłam na dzień 31.12.2008r- potwierdzone przez ZUS.Na emeryturę zamierzam przejść w sierpniu 2019r. Proszę o odpowiedź czy do tego czasu nie stracę uprawnień do emerytury z art.88 KN naliczanej na tzw. starych zasadach.Czy będę musiała rozwiązać stosunek pracy jeszcze w tym roku kalendarzowym tj. do 31.12. 2018r.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jeżeli nauczyciel zatrudniony w szkole samorządowej nie uzyska zgody dyrektora macierzystej placówki i podejmie pracę w szkole prowadzonej przez inną jednostkę niż jst (umowa zlecenie, umowa o pracę) to podlega procedurom dyscyplinarnym przewidzianym w Prawie Oświatowym?
- Czy można obniżyć pracownikowi wysokość dodatku funkcyjnego w okresie chronionym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe