Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zatrudnię od września nauczyciela j.angielskiego na 4 godz tygodniowo w przedszkolu - etat 4/25. Nauczyciel ten pracuje w pełnym wymiarze godzin (pełny etat) w szkole podstawowej (posiada zgodę na pracę dodatkową od swojego dyrektora szkoły), w swojej szkole pobiera dodatek wiejski. Czy nawiązując z nim umowę powinnam również płacić mu dodatek wiejski? Jeżeli tak lub nie proszę o pokazanie prawnego uregulowania tego tematu.
Dodatek wiejski przysługuje nauczycielom zatrudnionym w każdej szkole na terenie wsi lub w mieście liczącym do 5000 mieszkańców, w wymiarze co najmniej 1/2 etatu - art. 91b ust. 1 Karty Nauczyciela.
Wyjątek stanowi sytuacja, gdy nauczyciel jest zatrudniony w kilku szkołach wiejskich w niepełnym wymiarze wynoszącym mniej niż 1/2 etatu w każdej ze szkół, a łącznie jego wymiar wynosi co najmniej 1/2 etatu (art. 22 ust. 3 KN) - wówczas dodatek również przysługuje w każdej szkole.
W opisanym przypadku nauczyciel jest zatrudniony w innej szkole w pełnym wymiarze, więc w przedszkolu nie nabędzie prawa do dodatku wiejskiego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Problem mój pojawił się z n-lem, którego przedstawię przebieg pracy. Pani X zatrudniona została w 2012 r. w oddziale przedszkolnym w wymiarze 20/25 na czas określony. Następną umowę p. była dyrektor szkoły podpisała z n-lką na czas określony (3 lata) w pełnym wymiarze. Następną umową była również umowa na czas określony (1 rok). Dnia 01.09.2016 podpisano z n-lem kolejną umowę na czas określony (1 rok) czyli do 31.08.2017 r. W kwietniu 2017 r. p.urodziła dziecko i przebywa na urlopie macierzyńskim. Poprzednia dyrektorka wystawiła świadectwo pracy, które zostało wysłane w ciągu 7 dni. Pani n-lka domaga się zatrudnienia na czas nieokreślony z dniem 01.09.2017r. Proszę o wykładnię prawną tej trudnej i zawiłej dla mnie sytuacji. Bardzo proszę o pilną odpowiedź i ewentualnie wzór aneksu do zawartej wcześniej umowy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy zwalniając lub ograniczając etat nauczycielom dyplomowanym o takich samych kwalifikacjach, ocenach dorobku, jako kryterium można przyjąć staż pracy w nauczaniu danego przedmiotu czy staż pedagogiczny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy mgr z pp (WSP uk. w 1982 r., pedagogika przedszkolna), który ukończył studia podyplomowe zakresu oligofrenopedagogiki może prowadzić zajęcia z terapii pedagogicznej w szkole podstawowej? Dziękuję za pomoc.
- Czy nauczycielowi odchodzącemu na emeryturę w dn. 31.12.2011r. należy się ekwiwalent za urlop jeśli wykorzystał ferie i wakacje w roku 2011r.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim obecnie powyżej 30 dni. Czy mam prawo zabrać dodatek za wychowawstwo i dodatek za trudne warunki pracy? Czy przyznany dodatek motywacyjny w sierpniu należy wypłacać ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe