Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Za ile dni należy wypłacić ekwiwalent dla nauczyciela zatrudnionego na stanowisku niepedagogicznym w trybie art. 7 ust. 1a, b i d ustawy o systemie oświaty w okresie np. od 13.09.2014 - 26.06.2015r.
Zatrudnienie na podstawie art. 7 ust. 1a i 1d ustawy o systmie oświaty, odbywa się się na zasadach określonych w Kodeksie pracy, z tym że do osób tych stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć edukacyjnych nauczycieli oraz ustala się wynagrodzenie nie wyższe niż przewidziane dla nauczyciela dyplomowanego.
Wymiar urlopu wypoczynkowego i sposób jego obliczania regulują zatem przepisy kodeksu pracy. Pracownikowi przysługuje więc urlop i ekwiwalent za niewykorzystany urlop na takich samych zasadach, jak pracownikom niepedagogicznym szkoły. Za 2014 rok, w zależności od tego, czy był wcześniej zatrudniony u innego pracodawcy i czy wykorzystał tam już część lub całość urlopu - proporcjonalnie do przepracowanego okresu (za 4 miesiące) lub pozostałą część przysługującego wymiaru urlopu lub też nie przysługuje, jeżeli wykorzystał cały.
Za 2015 rok przysługuje również urlop w wymiarze proporcjonalnym do przepracowanego okresu (za 6 miesięcy), czyli np. przy 26 dniach w roku będzie to: 26/12 x 6 = 13 dni.
Na podstawie art. 171 § 1 KP, w przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak obliczyć pensum nauczyciela z orzeczeniem o niepełnosprawności? Od 1 września 2023 r. będzie realizował 1/25 godzinę w oddziale klasy "0" i 5/18, razem 6/19.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel urodzony 03.02.1960 r. zatrudniony od 01.09.1983 r. w pełnym wymiarze czasu pracy zamierza skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia od 01.09.2017 r. do 30.06.2018 r. Od 01.09.2018 r. zamierza przejść na świadczenia kompensacyjne. Moje pytanie dotyczy, czy nauczyciel po urlopie dla poratowania zdrowia będzie mógł przejść na świadczenia kompensacyjne i czy ma uprawnienia do nich.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Fundusz socjalny emerytowanych nauczycieli w przedszkolu. Proszę mi wyjaśnić jak naliczać fundusz socjalny dla emerytowanych nauczycieli na rok następny. I wariant - Pobierana emerytura x 12 miesięcy x 5% = ; II wariant - Pobierana emerytura (1 miesiąc) x 5 % =. Należy brać emeryturę netto czy brutto czy z dodatkiem pielęgnacyjnym ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka świetlicy, kontraktowa, staż pracy 6 lat, umowa na czas nieokreślony. Czy może zostać zwolniona mimo, iż jej etat nie ulega likwidacji? Na to stanowisko planuje się przesunąć nauczyciela dyplomowanego z dłuższym stażem pracy, który do twej pory nie pracował na świetlicy, prowadził nauczanie indywidualne dziecka z pośledzeniem w stopniu znacznym.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel będący na urlopie dla poratowania zdrowia (kończy mu się 05 czerwca 2014r.) poinformował mnie, jako dyrektora szkoły, że stan zdrowia nie pozwala mu wrócić do pracy, choroba wymaga dalszego leczenia. Nauczyciel jest po konsultacji z lekarzem specjalistą, który przekazał pacjentce, że nie podpisze zgody na powrót do pracy. W związku z tym mam pytania: 1. Czy nauczyciel, żeby kontynuował leczenie powinien wrócić do pracy na jeden dzień (mimo, że nie ma zgody lekarza z medycyny pracy), a potem przejść na dłuższe l- 4?
2. Czy nauczycielowi przebywającemu na urlopie na poratowanie zdrowia do 05.06.2014, można od września ograniczyć etat?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe