Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Z dniem 31 sierpnia pieczęcie gimnazjum zostaną przekazane do likwidacji. Jakiej pieczęci będzie należało użyć, jeżeli w przyszłości zajdzie konieczność stworzenia duplikatu świadectwa gimnazjum?
Aktualny wzór świadectwa pracy, stanowiący załącznik do rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 grudnia 2016 r. w sprawie świadectwa pracy (Dz.U. z 2018 r., poz. 1289 ze zm.), który będzie stosowany w przypadku konieczności wydania duplikatu świadectwa, nie wymaga przystawienia pieczęci pracodawcy. Wystarczające jest podanie nazwy pracodawcy w treści dokumentu oraz numeru REGON.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w przypadku, gdy uczeń spowoduje jakąś szkodę w szkole (zniszczy sprzęt, wyposażenie, pomoce naukowe itp.) szkoła może zażądać od rodziców naprawienia tej szkody, bądź uiszczenia odpłatności adekwatnej do dokonanego zniszczenia? Jeśli tak, to jaka jest podstawa prawna. Czy zapis dotyczący pokrycia kosztów szkód wyrządzonych przez ucznia można umieścić w statucie szkoły?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Jeśli uczeń odwołuje się od proponowanej oceny rocznej, przystępuje do testu sprawdzającego i otrzymuje ocene niższą niż proponowana przez nauczyciela to czy ta ocena niższa może być wystawiona jako ocena roczna mimo, iż proponowana ocena była wyższa?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy istnieje możliwość wydłużenia godzin pracy klubu dziecięcego do 7 godzin? Jeśli tak, to jakie należy zapewnić warunki? Jeśli nie - jakie są konsekwencje wydłużenia godzin pracy placówki?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor deleguje nauczyciela wskazując środek lokomocji PKP lub PKS, nauczyciel decyduje się jechać jednak samochodem prywatnym, uwzględniając z dyrektorem, że otrzyma zwrot w wysokości biletu Pks lub Pkp. Czy jest przepis prawny który zabrania takiej sytuacji (decyzji dyrektora)?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy poniższa podstawa prawna regulaminu projektu edukacyjnego w gimnazjum jest dobra, czy należy powołać się na nowe Rozporządzenie MEN z dnia 25 sierpnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz. U. 2017, poz. 1651) mimo, że zapisy o projekcie nie zostały w nim zmienione? Ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (poz. 357), art. 44p; Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (poz. 843), §8 ust. 1-7.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe