Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie § 8 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15.05.2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, pracownikowi samorządowemu, który w dniu...

PORADA PRAWNA

06 lutego 2019 Kadry

Z dniem 22.11.2018r. została zatrudniona pomoc kuchenna na pełen etat na czas nieokreślony. Osoba ta składając dokumenty przedstawiła jedno świadectwo pracy na 4 lata. Z dniem 06.02.2019r. ta osoba przyniosła dokumenty od radcy prawnego dokumenty potwierdzające pracę w gospodarstwie rolnym na 20 lat. Z dniem 04.03.2019r. łączny staż pracy tej osoby to 24 lata. Czy dyrektor ma obowiązek wypłaty nagrody jubileuszowej za 20 lat pracy ?

Na podstawie § 8 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15.05.2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, pracownikowi samorządowemu, który w dniu udokumentowania prawa do nagrody jubileuszowej ma okres zatrudnienia dłuższy niż wymagany do nagrody jubileuszowej danego stopnia, a w ciągu 12 miesięcy od tego dnia upłynie okres uprawniający go do nabycia nagrody jubileuszowej wyższego stopnia, nagrodę niższą wypłaca się w pełnej wysokości, a w dniu nabycia prawa do nagrody wyższej - różnicę między kwotą nagrody wyższej a kwotą nagrody niższej.

W opisanym przypadku przepis powyższy nie będzie miał zastosowania, ponieważ w ciągu 12 miesięcy od dnia udokumentowania prawa do nagrody - 06.02.2019, nie nabędzie prawa do kolejnej nagrody (będzie to ponad 12 miesięcy). W związku z tym, pracownikowi należy wypłacić nagrodę jubileuszową za 25 lat w marcu 2020 roku w pełnej wysokości, a nagroda za 20 lat pracy nie zostanie wypłacona, ponieważ to roszczenie ze stosunku pracy uległo przedawnieniu. Zgodnie z art. 291 § 1 kodeksu pracy, roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT