Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 38 ust. 1 pkt 1 lit a) UoSO możliwe jest złożenie rezygnacji ze stanowiska dyrektora za trzymiesięcznym wypowiedzeniem, które oznacza pozbawienie stanowiska...

PORADA PRAWNA

13 listopada 2016 Kadry

Witam. Dziękuję za odpowiedź na moje poprzednie pytanie dotyczące stworzenia przez organ prowadzący w trakcie roku szkolnego zespołu szkół. W związku z tym mam kolejne pytanie: Jestem dyrektorem szkoły podstawowej i nie zamierzam wziąć udziału w konkursie na dyrektora zespołu. Czy w związku z tym mogę nie wyrazić zgody na zmianę warunków pracy? Czy w tej wyjątkowej sytuacji mogę odejść na emeryturę (mam prawo do wcześniejszej emerytury)z tzw. "dwudziestki"? Pozdrawiam.

Na podstawie art. 38 ust. 1 pkt 1 lit a) UoSO możliwe jest złożenie rezygnacji ze stanowiska dyrektora za trzymiesięcznym wypowiedzeniem, które oznacza pozbawienie stanowiska kierowniczego, jednak nie rozwiązuje stosunku pracy na stanowisku nauczyciela. Ponieważ szkoła podstawowa nie zostanie zlikwidowana, a jedynie wejdzie w skład zespołu, nie zachodzi podstawa do rozwiązania stosunku pracy w trybie art. 20 KN. Rozwiązanie stosunku pracy jest dopuszczalne na podstawie porozumienia stron (za zgodą organu prowadzącego) albo za wypowiedzeniem złożonym przez nauczyciela ze skutkiem na koniec roku szkolnego (art. 23 ust. 1 pkt 1 w zw. z ust. 2 pkt 1 KN; art. 23 ust. 4 pkt 1 KN w zw. z art. 5 ust. 7 pkt 5 UoSO). Obydwa tryby rozwiązania stosunku pracy uprawniają do skorzystania z wcześniejszej emerytury nauczycielskiej (art. 88 ust. 1 i ust. 2a KN) lub świadczenia kompensacyjnego (art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2009 r. o nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych, Dz. U. z 2009 r. Nr 97, poz. 800 z późn. zm.).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT