Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel zatrudniony na zastępstwo od 01.09.2013 r. do 27.06.2014 wykorzystuje urlop wypoczynkowy w okresie ferii zimowych i letnich zgodnie z art. 64 ust.5 Karty Nauczyciela?
Tak. nauczyciel zatrudniony na czas określony przez cały okres trwania zajęć w danym roku szkolnym (10 miesięcy) wykorzystuje urlop w wymiarze i w okresie trwania ferii zimowych i letnich (art. 64 ust. 5 Karty Nauczyciela).
Jeżeli umowa została zawarta do czerwca, to nauczycielowi przysługuje ekwiwalent urlopowy za niewykorzystany urlop w trakcie wakacji. Ekwiwalent wypłaca się za okres do 8 tygodni. nauczyciel wykorzystał juz 2 tygodnie urlopu w czasie ferii zimowych, zatem należy wypłacić mu ekwiwalent za 6 tygodni (art. 66 ust. 2 Karty Nauczyciela).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy mgr z pp (WSP uk. w 1982 r., pedagogika przedszkolna), który ukończył studia podyplomowe zakresu oligofrenopedagogiki może prowadzić zajęcia z terapii pedagogicznej w szkole podstawowej? Dziękuję za pomoc.
- Czy nauczyciela mianowanego, który będzie przebywał od września 2015 w stanie nieczynnym (nauczyciel we wrześniu się obroni i nabędzie uprawnienia do pracy w przedszkolu) będzie można od października 2015 z art. 18 KN przenieść do przedszkola?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zgodnie z Art 64 ust 2a dyrektorowi przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni. Do kiedy dyrektor musi wykorzystać ten urlop? Organ prowadzący nakazał do 31.12.2018 roku.
- We wrześniu bieżącego roku nauczyciel zwrócił się z prośbą o wydanie świadectwa pracy za okres od 1 IX 1984 do 1 IX 1990. W tym czasie nauczyciel pracował w innej szkole i na swoją prośbę oraz za zgodą Inspektora Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta został przeniesiony na równorzędne stanowisko do mojej szkoły. Z dniem 1 IX 1990 roku podjął pracę w mojej szkole. Pracował na stanowisku dyrektora szkoły do 1 IX 1999r. Uchwałą Zarządu Gminy z dniem 15 IV 1999 r otrzymał powołanie na dyrektor gimnazjum, a funkcję objął 1 IX 1999 r. W tym dniu nauczyciel zrezygnował z funkcji dyrektora szkoły i poprosił o przeniesienie na stanowisko nauczyciela w gimnazjum. Z dniem 1 IX 1999r odwołał go z funkcji dyrektora szkoły podstawowej. Został przeniesiony na stanowisko dyrektora gimnazjum.W tym dniu została zawarta umowa. W związku z tym zostało wydane świadectwo pracy za okres od 1 IX 1990 r do 31 VIII 1999 r gdzie wpisano, że stosunek pracy ustał w wyniku przeniesienia art.18. ust.1 KN. Moje pytanie brzmi czy świadectwo pracy zostało słusznie wydane, czy zawiera dobrą podstawę prawną? Czy mogę wydać świadectwo pracy potwierdzające zatrudnienie w innej szkole czyli od 1 IX 1984 do 1 IX 1990 (mam teczkę akt osobowych n-la)? Jeżeli mogę wystawić świadectwo to jaką podać podstawę prawną? Czy można dokonać korekty na wydanym świadectwie?Jeżeli tak to, w którym miejscu dokonać wpisu?
- Nauczyciel zatrudniony od 01.09.2019 r. przebywał na zwolnieniu lekarskim od 11.10.2019 do 03.02.2020 r. od 04 - 09.02.2020 r. przebywał na urlopie wypoczynkowym (ferie zimowe). W dniu 09.02.2020 r. na jego wniosek rozwiązano umowę o pracę za porozumieniem stron. W dniu 24.02.2020 r. wpłynęło pismo od nauczyciela o wypłatę odprawy rentowej.
W trakcie jego zatrudnienia pracował w innej placówce oświatowej, gdzie wystąpił z takim samym wnioskiem i została mu wypłacona odprawa. Czy skoro jest to świadczenie jednorazowe, nauczyciel może żądać wypłaty z drugiej placówki?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe