Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne "W stosunku do stanowiska wicedyrektora, w rozporządzeniu wskazano wprost, że może je zajmować również nauczyciel kontraktowy. W odniesieniu do niektórych jednostek systemu...

PORADA PRAWNA

29 sierpnia 2011 Prawo oświatowe

Witam. Czy funkcję zastępcy dyrektora szkoły do spraw pedagogicznych może pełnić nauczyciel kontraktowy, który w roku szkolnym 2011/2012 będzie miał mianowanie, a dodatkowo posiada studia podyplomowe z zakresu zarządzanie oświatą?

"W stosunku do stanowiska wicedyrektora, w rozporządzeniu wskazano wprost, że może je zajmować również nauczyciel kontraktowy. W odniesieniu do niektórych jednostek systemu oświaty, wprowadzono możliwość zajmowania stanowiska wicedyrektora przez nauczyciela, który nie posiada wykształcenia wyższego magisterskiego"

http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=971%3Arozporzdzenie-w-sprawie-wymaga-na-stanowisko-dyrektora-szkoy-podpisane&catid=68%3Aksztacenie-i-kadra-kadra-pedagogiczna-powierzanie-stanowiska-dyrektora&Itemid=93.

§ 7 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT