Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Bursa zapewnia wychowankom całodobową opiekę oraz prowadzi działalność przez cały rok szkolny jako placówka, w której są przewidziane ferie szkolne. W związku z tym...

PORADA PRAWNA

19 listopada 2015 Prawo oświatowe

Według starosty bursa powinna pracować w soboty, niedzielę i święta np.: 11 listopada, Wszystkich Świętych. Jako dyrektor nie mam prawa kazać wychowankom opuścić bursę w piątek. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi na jakiej podstawie prawnej. Bardzo proszę o pomoc i konkretną odpowiedź popartą przepisami.

Bursa zapewnia wychowankom całodobową opiekę oraz prowadzi działalność przez cały rok szkolny jako placówka, w której są przewidziane ferie szkolne. W związku z tym musi zapewniać wychowankom opiekę również w soboty, niedziele i święta przypadające poza okresem ferii (§ 44 pkt 1, § 51 ust. 1 rozporządzenia MEN z dnia 12 maja 2011 r. w sprawie rodzajów i szczegółowych zasad działania placówek publicznych, warunków pobytu dzieci i młodzieży w tych placówkach oraz wysokości i zasad odpłatności wnoszonej przez rodziców za pobyt ich dzieci w tych placówkach, Dz. U. z 2011 r. Nr 109, poz. 631).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT