Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Żłobek nie wchodzi w skład zespołu szkolno – przedszkolnego, ponieważ jest odrębną placówką działającą poza systemem oświaty (art. 2 ustawy ustawy z dnia 14 grudnia...

PORADA PRAWNA

03 października 2017 Prawo oświatowe

W zespole szkolno-przedszkolnym mamy oddziały przedszkolne, żłobek. Nauczyciele tam pracujący są placówką nieferyjną. Czy to oznacza, że tygodniowo muszą pracować 40 godz. tygodniowo? Czy jeżeli jedna z pań przychodzi do pracy jakby na pierwszą i drugą zmianę za chorą koleżankę, to ma godziny nadliczbowe? A jak wygląda sytuacja, gdy obie nauczycielki z oddziałów przedszkolnych razem jadą na wycieczkę? Czy mają godziny nadliczbowe?

Żłobek nie wchodzi w skład zespołu szkolno – przedszkolnego, ponieważ jest odrębną placówką działającą poza systemem oświaty (art. 2 ustawy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 59). W oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez inny organ niż jednostka samorządu terytorialnego nie obowiązuje wymiar godzin zajęć prowadzonych bezpośrednio z uczniami z art. 42 ust. 3 KN, zaś określa go pracodawca – dla nauczyciela zatrudnionego na pełen etat nie może przekroczyć 40 godzin tygodniowo (art. 129 § 1 KP). Również wymiar opieki nad uczniami w ramach obowiązującego czasu pracy określa pracodawca, nie więcej niż 40 godzin tygodniowo (art. 129 § 1 KP). Jeśli nauczyciel w zastępstwie za inną osobę zrealizuje dodatkowe godziny i przekroczy 40 godzin pracy, jest za nie uprawniony do wynagrodzenia wraz z dodatkiem za godziny nadliczbowe (art. 151 § 1, art. 1511 § 1 KP).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT