Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W szkole przedstawiciele ZNP wybrali nowego Społecznego Inspektora Pracy. Czy na szkolenie powinien wysłać tą osobę dyrektor czy ZNP powinno wystąpić z pismem? Czy może być to szkolenie online?
Zgodnie z ustawą z dnia 24.06.1983 r. o społecznej inspekcji pracy, społeczna inspekcja pracy jest kierowana przez zakładowe organizacje związkowe. Zakładowe organizacje związkowe dostosowują organizację społecznej inspekcji pracy do potrzeb wynikających ze struktury zakładu pracy. Społeczny inspektor pracy powinien posiadać niezbędną znajomość zagadnień wchodzących w zakres działania społecznej inspekcji pracy. Na podstawie art. 14 ustawy, zakład pracy jest zobowiązany zapewnić społecznym inspektorom pracy odpowiednie warunki realizacji ich zadań. Koszty związane z działalnością społecznej inspekcji pracy ponosi zakład pracy.
O tym, czy pracownik wybrany na społecznego inspektora pracy powinien odbyć szkolenie (w tym również w formie e-learnignu), zdecydować powinny więc związki zawodowe i poinformować o tym fakcie dyrektora szkoły, który kieruje go na szkolenie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel uczy w jednej gminie w 3 szkołach. W każdej szkole ma po 6 godzin. Czy można mu dać jedną umowę z uzupełnieniem etatu? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik niepedagogiczny ukończył 4 letnie technikum zawodowe. Ile lat nauki należy mu zaliczyć do stażu, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam nauczyciela, który domaga się wypłacenia za godziny ponadwymiarowe za r. szk. 2013/2014. Średnia jego godzin - 18,37, a etat łączony - 19 godz. Z organem prowadzącym ustaliłam, że nie będę mu wręczała ograniczenia, bo na pewno uzupełni to godzinami zastępczymi. Jest to nauczyciel, który bardzo często przebywa na długotrwałych zwolnieniach lekarskich. Od IX do IV pracował 21 godzin tygodniowo. Po odejściu klas maturalnych pozostało mu tylko 11 godz. Na zwolnieniu lekarskim przebywał cały maj i czerwiec (miał płacone za cały etat) oraz 2 tygodnie w XI, 2 tygodnie w styczniu, 1 tydzień w lutym, 3 tygodnie w marcu. Z moich obliczeń wynika, że do etatu zabrakło mu jeszcze 6 godzin, za które i tak miał zapłacone. Jak mam postąpić (i tak napisał już skargę na mnie do Kuratorium)?
- W szkole zatrudniającej 46 nauczycieli i 17 pracowników administracji i obsługi- inspektorem BHP jest pracownik administracji. Na jakiej podstawie należy go zatrudnić- powierzenia czy umowy zlecenia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o szczegółowe wyjaśnienie zasad wyliczania urlopów wypoczynkowych dla nauczycieli zatrudnionych z Kodeksu Pracy, na umowę o pracę (czas określony lub nieokreślony) w szkole niepublicznej (liceum). Podam dla przykładu 2 przypadki:
1. Um. o pracę w wymiarze 1/3 etatu (przy tygodniowej normie czasu w wysokości 40 godzin) na czas określony (1.09.2019-31.08.2020), pensum 8/22 (taki jest zapis w zakresie obowiązków, który jest integralną częścią zawartej umowy o pracę), praca w 3dni x tydzień (pon. 2lekcje., środa 2 lekcje, czwartek 4 lekcje)
2. Um. o prace w wymiarze ½ etatu (przy tygodniowej normie czasu w wysokości 40 godzin) na czas nieokreślony (od 1.08.2018r.), pensum 11/22 (taki jest zapis w zakresie obowiązków) praca w 2 dni x tydzień (pon. 5lekcji., czwartek 6 lekcji)
Dyrektor niepublicznego liceum
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe