Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 kwietnia 2019 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2019...

PORADA PRAWNA

06 marca 2020 Prawo oświatowe

W szkole podstawowej mam po 3 oddziały w kl.I,II,III czy zgodnie z przepisami mam zaplanować 3 godziny dyrektorskie czy 9 godzin?

Zgodnie z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 kwietnia 2019 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2019 r., poz. 639) w trzyletnim etapie nauczania dyrektor ma do zaplanowania łącznie 3 godziny tygodniowo w klasach od I do III. W pytaniu nie podano, jaki sposób rozplanowania tych godzin przyjął dyrektor konkretnej szkoły, ponieważ nie musi on być równomierny; przykładowo I klasa może mieć 0 godzin, II klasa 2 godziny, III klasa 1 godzinę i zostanie zachowany łączny wymiar 3 godzin na danym etapie edukacyjnym. Natomiast w sytuacji, gdy dyrektor zdecyduje o równomiernym rozkładzie tych godzin, czyli że po 1 godzinie tygodniowo realizuje każdy rocznik, z powodu funkcjonowania po 3 klasy I, II i III, dyrektor ma do zaplanowania 9 godzin. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT