Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W szkole obowiązuję jednomiesięczny okres rozliczeniowy. Dyrektor zarządził, że za święto 1 maja, pracownicy mogą wybrać dowolny dzień w maju. Ok 7 maja 2021 r., z dniem porodu, rozwiąże się stosunek pracy z pracownicą. Czy "oddanie" dnia za święto będzie miało wpływ na jej stosunek pracy?
Pracownica zatrudniona na pełen etat do 7 maja 2021 r. powinna przepracować w okresie od 1 do 7 maja 32 godziny, ponieważ od tygodniowego wymiaru czasu pracy, wynoszącego 40 godzin (okres zatrudnienia obejmie równo tydzień w tym okresie rozliczeniowym), należy odjąć 8 godzin za święto przypadające w sobotę 1 maja (art. 129 § 1, art. 130 § 1 i 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, Dz. U. z 2020 r., poz. 1320).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Z nauczycielem zawarto umowę o pracę na przeprowadzenie zajęć edukacyjnych od 01.09.2017 - do 31.12.2017. Aktualnie będzie wynikała potrzeba zatrudnienia tegoż nauczyciela od 1.02.2018 do 30.06.2018. Czy nauczyciel powinien ponownie dostarczyć zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego? Słyszałam, że nowelizacja przepisów zwolniła od tego obowiązku nauczyciela, który nawiązuje stosunek pracy w tej samej placówce w ciągu 3 miesięcy. Czy to prawda i jaka jest podstawa prawna która reguluje to zagadnienie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka urodzona w listopadzie 1963 r. osiągnie 39 lat pracy 13 września 2023 r. Kiedy może przejść na emeryturę tak, aby uzyskać jeszcze nagrodę jubileuszową za 40 lat pracy? Czy nagrodę jubileuszową można wypłacić już 14 września 2023 r.? Czy jest możliwość, aby nauczycielka nie musiała wracać 1 września 2023 r. do pracy? Mamy podobną sytuację z inną nauczycielką, urodzoną w maju 1963 r. 11 września 2024 r. osiągnie 39 lat pracy. Czy i w jej przypadku jest możliwe wypłacenie nagrody jubileuszowej następnego dnia tj. 12 września 2024 r. i czy zachodzi konieczność, by 1 września 2024 r. wracała do pracy po wakacjach?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w lipcu odszedł na emeryturę. Po wakacjach ponownie podjął pracę w innej szkole. Z której szkoły powinien pobierać zapomogę zdrowotną (nie chodzi o zapomogę z Funduszu socjalnego lecz z funduszu zdrowotnego). Czy sam sobie wybiera szkołę, z której chce pobierać zapomogę?
- Mam pytanie o pensum logopedy. Logopeda jest zatrudniony na 0,5 etatu i dodatkowo ma 4 godz. rewalidacji. Jak powinnam zawrzeć z nim umowę na 10/20 i 4/ 18 czy w inny sposób?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź na następujące pytanie: jakich nauczycieli dodatkowo musimy od stycznia 2016 r. zatrudnić w klasach, w których uczą się dzieci z orzeczeniami: - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na autyzm (uczeń w normie intelektualnej); - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na: niepełnosprawność sprzężoną: upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim oraz afazję motoryczną; - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na Zespół Aspergera (w normie intelektualnej); - orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim. W którym przypadku powinniśmy zatrudnić nauczyciela wspomagającego, a w którym wystarczy asystenta?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe