Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W mojej szkole jest wielu nauczycieli uczących przedmiotów i jednocześnie wspomagających na zajęciach. Czy rada gminy ma kompetencje zrównać pensum nauczyciela 18h i wspomagającego 20 do jednego poziomu 18h? Jeżeli nie to czy muszę aneksować umowy nauczycieli ze względu na zmianę pensum?
Od 1 września 2018 r. pensum nauczycieli wspomagających będzie określone w Karcie Nauczyciela w wymiarze 20 h. Organ prowadzący nie będzie mógł już ustalać pensum tej grupie nauczycieli. Zgodnie z art. 42 ust. 5c KN, który zacznie obowiązywać również od 1 września 2018 r., nauczycielom realizującym w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin zajęć tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć ustala się jako iloraz łącznej liczby realizowanych godzin i sumy części etatów realizowanych w ramach poszczególnych tygodniowych wymiarów godzin zajęć, przy czym wynik zaokrągla się do pełnych godzin w ten sposób, że czas zajęć do pół godziny pomija się, a powyżej pół godziny liczy się za pełną godzinę. Godziny wyliczone ponad ten wymiar stanowią godziny ponadwymiarowe.
W umowie o pracę nie wpisuje się pensum nauczyciela, lecz wymiar zatrudnienia, np. etat, 1/2 etatu, itd.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy pracownik (nauczyciel, pracownik administracji i obsługi szkoły), który ma dziecko musi złożyć oświadczenie o tym, iż zamierza korzystać z dwóch dni zwolnienia w ramach opieki nad dzieckiem do 14 roku życia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownicy administracji i obsługi złożyli pismo do dyrektora odnośnie podwyżek, zapisu w umowie o pracę w warunkach szkodliwych ze względu na hałas w przedszkolu, przywrócenie premii. Ile dni ma na odpowiedź dyrektor przedszkola. W jaki sposób do tego podejść?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu od 01.09.2014 r. do 31.12.2014 r. przysługuje trzynastka?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W roku szkolnym 2017/2018 nauczycielka przebywała na urlopie wychowawczym. Przerwała urlop wychowawczy od dnia 28 marca 2018 r. chciała wrócić do pracy. Dyrekcja wyraziła zgodę. Nauczycielka zamiast wrócić do pracy przedstawiła zwolnienie lekarskie z kodem B. Urodziła w październiku 2018 r. i poszła na roczny macierzyński i rodzicielski.
Ile dni urlopu wypoczynkowego jej przysługuje do wykorzystania po macierzyńskim, a przed wychowawczym?
Czy za okres od 28 marca do 31 sierpnia 2018 r. – 5 miesięcy przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze 28 dni? Pracownica przebywała cały ten okres na zwolnieniu lekarskim.
Czy za rok szkolny 2018/2019 przysługuje pełne 56 dni? Czyli razem 84 dni urlopu uzupełniającego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Chciałam prosić o interpretację znowelizowanego art.188 KP w szczególności § 2 w zakresie zastosowania go do nauczycieli.
Dodatkowo chciałam zapytać o zasady udzielenia opieki nauczycielowi zatrudnionemu w kilku szkołach. Nasza szkoła jest podstawowym miejscem pracy i pracuje w niej na pełnym etacie. Czy nauczyciel powinien wypełnić jakieś oświadczenie że będzie korzystał z opieki tylko w naszej placówce. Czy powinien zostawić informację czy z opieki korzysta drugi rodzic? A może posiadacie Państwo jakiś wzór oświadczenia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe