Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W dniu 04.12.2015 r. nauczyciel dostarczył orzeczenie lekarskie (data wydania: 02.12.2015 r.), w którym lekarz stwierdza konieczność udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia w okresie, od 15.12.2015 r. do 14.12.2016 r. Mam uzasadnioną podstawę by sądzić, iż przedstawienie takiego orzeczenia w trakcie trwania semestru jest swoistą złośliwością ze strony nauczyciela, jego reakcją na podjęte przez dyrektora kroki dyscyplinujące, z uwagi na osiągane przez niego niskie wyniki nauczania. Wcześniej nie było żadnych symptomów stanu chorobowego nauczyciela, nie przebywał na zwolnieniach lekarskich itp. W związku z tym zamierzam skorzystać z prawa do odwołania do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy, i stąd moje pytanie: Czy do czasu otrzymania odpowiedzi w trybie odwoławczym z wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy nauczyciel kontynuuje pracę w szkole na zajmowanym dotychczas stanowisku?
Dyrektor szkoły odwołując się od treści orzeczenia lekarskiego dot. urlopu dla poratowania zdrowia, nie udziela nauczycielowi tego urlopu. Do czasu rozstrzygnięcia odwołania - wydania ostatecznego orzeczenia, nauczyciel może kontyuować wykonywanie pracy albo skorzystać ze zwolnienia lekarskiego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy można zatrudnić osobę na stanowisku nauczyciela j. angielskiego w oddziale przedszkolnym oraz w klasie II (nauczanie indywidualne) posiadającą ukończone studia magisterskie na kierunku ochrona środowiska, Studium Przygotowania Pedagogicznego oraz dwa Certyfikaty: 1.University of Cambridge ESOL Examinations Level 1 Certificate i English (ESOL) Grade C, Council of Europe Level B2 ;
2.Pearson Edexel Level I Certificate in ESOL International (CEF B2) , Pass ( with merit)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający tytuł licencjat z politologii w zakresie edukacja wiedzy o społeczeństwie i historii oraz magistra politologii oraz przygotowanie pedagogiczne wynikające z dyplomu studiów I stopnia ma kwalifikacje do nauki historii i WOS w liceum ogólnokształcącym/szkole branżowej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W związku z reformą oświaty nastąpiło przekształcenie Zespołu Szkół w Szkołę Podstawową. Z dniem 01.09.2019, dla nauczyciela gimnazjum, zatrudnionego na podstawie mianowania, który pełnił w zespole, a później w szkole podstawowej funkcję wicedyrektora, zabraknie godzin dydaktycznych, co uniemożliwi jego dalsze zatrudnienie. Wspomniany nauczyciel osiągnął wiek umożliwiający skorzystanie z prawa do emerytury.
1. Czy nauczycielowi, oprócz odprawy emerytalnej, przysługuje również odprawa wynikająca z likwidacji gimnazjum, a jeśli tak, to w jakiej wysokości?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka 31.08.13 r. otrzymała nagrodę jubileuszową za 20 lat pracy. We wrześniu 2014 r. przedłożyła dokumenty poświadczające prace w gospodarstwie rodziców przez okres 5 lat i 6 miesięcy. Po doliczeniu do prapracowniczego stażu pracy wynosi on 26 lat i 6 miesięcy. Tym samym już w 2013 roku nabyła prawo do nagrody za 25 lat pracy. Czy zatem obecnie należy wypłacić jedynie różnicę między nagrodą za 25 lat,a nagrodą za 20 lat pracy? Proszę o podstawę prawną , na podstawie które obowiązuje takie rozwiązanie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pedagog szkolny w ramach swojego pensum w myśl nowych przepisów prawa oświatowego ma prowadzić zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, czy też mają być one odrębnie płatne?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe