Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W czerwcu wygrałam konkurs na dyrektora szkoły w której pracuję. Proszę doradzić mi jak powinno wyglądać przekazanie przez obecnego dyrektora, czy jak dyrektor powoła komisję inwentaryzacyjną, która opracuje protokół, to czy powinna powołać swoją komisję przeliczyć wszystko i dopiero podpisać przejęcie? Kto prowadzi radę w sierpniu? Dyrekcja radę podsumowującą już zrobiła w czerwcu na którym przedstawiła m.in.sprawozdanie z planu nadzoru. Kto robi aneks do arkusza? Czy ja mogę w sierpniu powołać komisje do układania planu. Bardzo dużo zadałam pytań, ale w związku z nowym stanowiskiem mam bardzo dużo wątpliwości.
Nowy dyrektor może podejmować czynności związane z prowadzeniem szkoły dopiero od dnia powierzenia stanowiska – jeśli obejmie funkcję od dnia 1 września, do końca sierpnia 2016 r. wszystkie czynności wykonuje i decyzje podejmuje dotychczasowy dyrektor (art. 36a ust. 1 w zw. z art. 36 UoSO), m.in. dotyczy to zwołania zebrania rady pedagogicznej i sporządzenia aneksu do arkusza organizacyjnego. UoSO nie reguluje sposobu przekazania obowiązków i informacji nowemu dyrektorowi, jest on uzależniony od wewnętrznych regulacji obowiązujących w konkretnej szkole: statutu, regulaminów, instrukcji kancelaryjnej, itp.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy na podstawie obowiązujących przepisów prawa oświatowego można połączyć program wychowawczy szkoły i program profilaktyki w jeden dokument np. program profilaktyczno-wychowawczy?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy obsługa finansowa szkoły prowadzona na zewnątrz wpłynie na decyzyjność dyrektora szkoły w tej materii?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Zamówiłam do przedszkola biurko i zapłaciłam za nie środkami z dotacji oświatowej. Producent jednak nie wywiązuje się z umowy i nie dostarczył biurka w umówionym terminie 45 dni.Obecnie minęło już 100 dni od zamówienia, a mebla nadal nie ma, kolejny termin podany przez producenta to 5 listopada ale szczerze wątpię by się wywiązał z tej umowy.
Nie wiem, co mam zrobić. Jako że zakup był na przedszkole, nie mogę się zwrócić o pomoc do Rzecznika Praw Konsumenta. Natomiast podczas kontroli wydatków z dotacji (prowadzonej przez Urząd Miasta) nie będę w stanie wskazać tego zakupionego mebla bo go nie mam, choć środki na nie wydałam.
Producent nie zezwolił mi na odstąpienie od umowy bo rzekomo zamówienie jest w trakcie realizacji. Mam mailowe potwierdzenie(całą korespondencję), że zamówienie powinno być zrealizowane w ciągu 45 dni.
Czy jest jakiś przepis, który chroni taka placówkę jak moja i zobowiąże producenta za zwrot pieniędzy za niedostarczony towar?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Rodzeństwo, trójka dzieci pochodzenia romskiego uczęszczała do szkoły przez okres pół roku. Wyprowadzili się, następnie przestali przychodzić do szkoły. Przez cały drugi okres byli nieobecni. Matka kontaktowała się telefonicznie ze szkołą, twierdząc, że przebywa w Rumunii czasowo, jednak wraca i dzieci również wrócą do szkoły. Policja otrzymała taką samą informację. Sąd został powiadomiony o braku realizacji obowiązku szkolnego. Do tej pory brak jakiejkolwiek informacji, nazwiska dzieci nadal widnieją na listach uczniów szkoły. Nikt formalnie ich nie wypisał. Jak należy postąpić w takiej sytuacji?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację jakie były numery świadectw gimnazjum i ukończenia gimnazjum od 1999 roku do 2018 roku. Jest to potrzebne przy wystawianiu duplikatów świadectw.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe