Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o informację jakie były numery świadectw gimnazjum i ukończenia gimnazjum od 1999 roku do 2018 roku. Jest to potrzebne przy wystawianiu duplikatów świadectw.
Od 31 stycznia 2000 r. do 14 kwietnia 2005 r. obowiązywały świadectwa promocyjne gimnazjum według druków o symbolach: MENiS-II/12/2, MENiS-II/12-w/2, MENiS-II/13/2, MENiS-II/7a-sp/2 oraz ukończenia gimnazjum: MENiS-II/14/2, MENiS-II/14-w/2, MENiS-II/15/2, MENiS-II/8a-sp/2 (załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 stycznia 2000 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności, Dz.U. z 2000 r. Nr 6, poz. 73 ze zm.). Wcześniejsze regulacje nie określały wzorów świadectw w gimnazjum, wydawanych na zakończenie roku szkolnego 1999/2000.
Od 15 kwietnia 2005 r. do 14 czerwca 2010 r. obowiązywały świadectwa promocyjne gimnazjum według druków o symbolach: MENiS-I/17/2, MENiS-I/17-w/2, MENiS-I/18/2, MENiS-I/19/2 oraz ukończenia gimnazjum: MENiS-I/23/2, MENiS-I/23-w/2, MENiS-I/24/2, MENiS-I/25/2 (załącznik nr 2 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 14 marca 2005 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności, Dz.U. z 2005 r. Nr 58, poz. 504 ze zm.).
Od 15 czerwca 2010 r. do 16 stycznia 2017 r. obowiązywały świadectwa promocyjne gimnazjum według druków o symbolach: MEN-I/9/2, MEN-I/9-w/2, MEN-I/10/2, MEN-I/11/2 oraz ukończenia gimnazjum: MEN-I/13a/2, MEN-I/13a-w/2, MEN-I/14a/2, MEN-I/15a/2 (załącznik nr 2 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2010 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, Dz.U. z 2014, poz. 893 ze zm.).
Od 28 stycznia 2017 r. obowiązują świadectwa promocyjne gimnazjum według druków o symbolach: MEN-I/9/2, MEN-I/9-w/2, MEN-I/10/2, MEN-I/11/2 oraz ukończenia gimnazjum: MEN-I/13b/2, MEN-I/13b-w/2, MEN-I/14b/2, MEN-I/15b/2 (załącznik nr 2 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 stycznia 2017 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, Dz.U. z 2017 r., poz. 170 w zw. z art. 129 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam w szkole uczennice z cukrzycą typu II. Chcę zakupić rewerek treningowy stacjonarny( do postawienia w klasie i używania przez uczennicę w przypadku skoku poziomu cukru). Jakie certyfikaty powinien posiadc ten sprzęt?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy w dokumentacji Nadzoru Pedagogicznego można znaleźć "instrukcję bezpieczeństwa pożarowego"?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń z niepełnosprawnością intelektualną ze sprzężeniami spełniający obowiązek nauki w szkole ponadpodstawowej jest często nieobecny. Spowodowane jest to jego stanem zdrowia. Nieobecność jest usprawiedliwiona zwolnieniem lekarskim lub usprawiedliwiona przez rodzica. Nieobecności są duże - ponad 50%. Raz był już niepromowany z powodu niskiej frekwencji. Czy taka sytuacja może trwać kolejny miesiąc, czy zasadne jest wypisanie ucznia ze szkoły i na jakiej podstawie?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka odbywa nauczanie indywidualne w domu ucznia (zapis z Orzeczenia), a de facto w domu dziadków ucznia, gdzie uczeń naprawdę mieszka. Adres dziadków nie jest adresem rejonowym. Uczeń ma zdiagnozowany ZA, zaburzenia zachowania (opozycyjno - buntownicze), zaburzenia funkcjonowania emocjonalno - społecznego, astmę oskrzelową. Chłopiec bardzo źle funkcjonuje. Otaczający świat i ludzi traktuje w kategoriach tylko zła. Nauczycielom trudno pracuje się w takiej atmosferze. Aktualnie pojawiają się oskarżenia wobec nauczycieli, że krzyczą, są niesprawiedliwi w ocenianiu chłopca, że nauczycielka uderzyła go. Nie jest to wg nauczycieli prawdą a mama twierdzi, że wierzy synowi. Nauczyciele postanowili nagrywać lekcje z chłopcem jako dowód na obronę własną. Czy mają do tego prawo?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Do grupy zerowej uczęszcza chłopiec (6 lat) objęty obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego. Rodzice są w trakcie rozwodu i walczą o prawa do dziecka. Chłopiec jeden tydzień przebywa u ojca i w tym czasie uczęszcza do naszego przedszkola, drugi tydzień przebywa u matki w innym mieście i nie uczęszcza tam do przedszkola i tak jest na okrągło. Proszę o informację czy dziecko w takim przypadku spełni obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego nie uzyskując 50% frekwencji. Jakie kroki powinnam podjąć jako dyrektor przedszkola. Rozmowy z rodzicami nie przynoszą żadnych efektów.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe