Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel powinien złożyć plan rozwoju z poprzedniej szkoły oraz „cząstkową” ocenę dorobku zawodowego za odbyty staż. Dyrektor szkoły, w której staż jest...

PORADA PRAWNA

01 września 2015 Awans zawodowy

W bieżącym roku szkolnym zatrudniłam nauczyciela, który w innej szkole przez dwa lata realizował staż na stopień nauczyciela mianowanego, a w mojej szkole zostało mu 9 miesięcy. Jakie dokumenty musi mi dostarczyć - plan rozwoju, częściowe sprawozdanie? Czego powinnam wymagać od niego w mojej szkole?

Nauczyciel powinien złożyć plan rozwoju z poprzedniej szkoły oraz „cząstkową” ocenę dorobku zawodowego za odbyty staż. Dyrektor szkoły, w której staż jest kontynuowany może domagać się zmian w planie rozwoju w części dotyczącej stażu w obecnej szkole. Podstawa prawna: 1. Karta Nauczyciela – ustawa a dnia 26.01.1982 r. (ze zm.), w szczególności rozdział 3a.2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, w szczególności § 7.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT