Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Szkoła ma obowiązek udzielić uczennicy w ciąży urlopu oraz innej pomocy niezbędnej do ukończenia przez nią edukacji, w miarę możliwości nie powodując opóźnień w...

PORADA PRAWNA

09 czerwca 2016 Nadzór pedagogiczny

Uczennica w ciąży realizowała nauczanie indywidualne z racji zwolnienia lekarskiego, matka wystąpiła z wnioskiem o urlop od maja do połowy sierpnia? Czy w takiej sytuacji uczennicy wydłuża się rok szkolny i w uchwale klasyfikacyjnej wpisuje się informacje o urlopie? Jak powinien brzmieć zapis w uchwale? Czy uczennica jest w czerwcu nieklasyfikowana?

Szkoła ma obowiązek udzielić uczennicy w ciąży urlopu oraz innej pomocy niezbędnej do ukończenia przez nią edukacji, w miarę możliwości nie powodując opóźnień w zaliczaniu przedmiotów. Jeżeli ciąża, poród lub połóg powoduje niemożliwość zaliczenia w terminie egzaminów ważnych dla ciągłości nauki, szkoła zobowiązana jest do wyznaczenia dodatkowego terminu egzaminu dogodnego dla kobiety, w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy.Ustawa nie określa szczegółów, o których mowa w pytaniu. Szczegóły powinny być regulowane przez statut. Nie wydłuża się roku szkolnego dla uczennicy w ciąży, ale ustala terminy zaliczeń/egzaminów – jeżeli jest taka potrzeba. Skoro uczennica uczęszczała na zajęcia nie ma podstaw do nieklasyfikowania. Uczeń bowiem może nie być klasyfikowany z jednego, kilku albo wszystkich zajęć edukacyjnych, jeżeli brak jest podstaw do ustalenia śródrocznej lub rocznej, a w szkole policealnej – semestralnej, oceny klasyfikacyjnej z powodu nieobecności ucznia na tych zajęciach przekraczającej połowę czasu przeznaczonego na te zajęcia odpowiednio w okresie lub semestrze, za który przeprowadzana jest klasyfikacja.Wzory dokumentów (uchwał) należy zamawiać pod adresem:http://www.nadzor-pedagogiczny.pl/zaproponuje-nowy-dokument.

Podstawa prawna: 1. Ustawa z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (ze zm.), w szczególności art. 2.; 2. USTAWA z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (ze zm.), , w szczególności art. 44k.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT