Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Uczennica klasy technikum przebywa w szpitalu, ze względu na stan zdrowia lekarze wyrazili zgodę na indywidualne nauczanie e-learningowe. Jak zapłacić nauczycielowi za lekcje w tej formie? Przewidujmy, że uczennica dostanie około 12 godzin zajęć.
Aby nauczyciele mogli prowadzić zajęcia z uczennicą indywidualnie (w tym w formie elektronicznej), musi ona posiadać orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania.
Na podstawie § 14.3 Rozporządzenia MEN z dnia 29.08.2014 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania (...), w przypadku dzieci i młodzieży zakwalifikowanych do indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego lub indywidualnego nauczania, przedszkole i szkoła prowadzą odrębnie dla każdego ucznia odpowiednio dziennik indywidualnych zajęć albo dziennik indywidualnego nauczania.
Nauczyciele powinni więc prowadzić dziennik indywidualnego nauczania, w którym będą odnotowywać przeprowadzone zajęcia.
Dla celów płacowych nie ma znaczenia forma przeprowadzenia zajęć - "na zywo" czy przez internet. Bez względu na to, za pomocą jakiego programu nauczyciele będą się komunikować z uczennicą, powinni na to przeznaczyć tyle godzin, ile będą mieli przyznanych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W związku z podwyżką dla nauczycieli ogłoszoną przez MEN ile od września 2019 roku może wynieść maksymalne wynagrodzenie dyrektora niepublicznej placówki oświatowej?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę nie zgodzić się na pełnienia obowiązków dyrektora na okres wakacji, jeśli pełnię je od września 2012 roku do końca czerwca 2013 roku? (ustawowy okres 10 miesięcy- tak jest zapisane w powołaniu mnie na p.o dyrektora szkoły). Od września będzie nowy dyrektor wyłoniony w drodze konkursu- pozostaje problem wakacji. Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
- Z dniem 1 kwietnia 2016r. za nieobecnego nauczyciela szkoły podstawowej - psychologa szkolnego (zasiłek chorobowy potem urlop - zasiłek macierzyński ) chcemy zatrudnić na zastępstwo za w/w nauczyciela. Mam pytanie czy umowa powinna trwać do 24.06.2016r., czy nie określać terminu trwania tej umowy? Proszę o wzór takiej umowy.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ile wynosi urlop wypoczynkowy dla dyrektora i wicedyrektora w szkole publicznej nie podlegającej organowi samorządu terytorialnego?
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu w niepublicznej szkole podstawowej (umowa zawarta na podstawie kodeksu pracy) przysługuje nagroda jubileuszowa? Nadmieniam,iż szkoła nie posiada regulaminu wynagradzania, a stowarzyszenie prowadzące szkołę nie widzi takiej potrzeby.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe