Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Uczeń realizuje nauczanie domowe. Na poziomie rozszerzonym jęz. polski, jęz,. niemiecki, jęz. angielski. Jaki przedmiot uzupełniający powinien realizować historie i społeczeństwo czy przyrodę?
https://men.gov.pl/pl/zycie-szkoly/ksztalcenie-ogolne/ramowe-plany-nauczania
Każdy uczeń obowiązany jest do realizacji, wybranych z oferty szkoły, co najmniej dwóch i co najwyżej czterech przedmiotów w zakresie rozszerzonym. Uczeń, który nie realizuje w zakresie rozszerzonym historii, jest obowiązany realizować przedmiot uzupełniający historia i społeczeństwo. Natomiast uczeń, który nie realizuje w zakresie rozszerzonym co najmniej jednego spośród przedmiotów: geografia, biologia, chemia, fizyka, jest obowiązany realizować przedmiot uzupełniający przyroda. Jak z powyższego wynika, uczeń, który realizuje w zakresie rozszerzonym np. historię i geografię, nie ma obowiązku realizacji przedmiotu uzupełniającego historia i społeczeństwo ani przedmiotu uzupełniającego przyroda. Natomiast uczeń, który nie realizuje w zakresie rozszerzonym historii i jednego z przedmiotów: geografia, biologia, chemia, fizyka jest obowiązany realizować dwa przedmioty uzupełniające, tzn. historię i społeczeństwo oraz przyrodę.
Podstawa prawna: Załącznik nr 7 do „Ramowego planu nauczania dla liceum ogólnokształcącego …” do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- O czym należy pamiętać podczas zmiany w statucie szkoły zapisów dotyczących oceniania? Kiedy można mówić o sytuacji, że ocena została wystawiona niezgodnie z przepisami?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Dnia 19.05.2017 r. nauczyciel dyplomowany zatrudniony przez mianowanie zwrócił się z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę z dniem 31.08.2017 r. Dnia 31.05.2017 r. pokwitował odbiór pisma w którym dyrektor wyraża zgodę na rozwiązanie umowy o pracę zgodnie z jego prośbą. Dnia 2 czerwca 2017 r. nauczyciel złożył podanie o ponowne przyjecie do pracy na dotychczasowych warunkach. Jaką odpowiedź powinien dać dyrektor jeżeli przychyli się do prośby nauczyciela. Powinien anulować poprzednie pismo? Czy szkoła powinna wydać dnia 31.08.2017 r. świadectwo pracy i zawrzeć nową umowę od września. Jak wybrnąć ze sprawy zgodnie z przepisami?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy wicedyrekor może wystąpić z wnioskiem o nagrodę Prezydenta dla dyrektora szkoły?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy istnieje przepis, który zakazuje nauczycielom korzystać z tzw. "Wczasów pod Gruszą", oczywiście w ramach funduszu socjalnego. W placówce do tych świadczeń są uprawnieni tylko pracownicy administracji i obsługi, oraz emeryci i renciści. Czy może taki zapis dotyczyć nauczycieli? Proszę o odpowiedź i podstawy prawne.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób dyrektor powinien postąpić z nauczycielem który ocenił zachowanie niegrzecznego ucznia słowami:'uspokój się, bo zachowujesz się jak głupi"
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe