Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
U ucznia klasy V zdiagnozowano cukrzycę typu I-go. Uczeń po powrocie do szkoły został objęty szczególną opieką wychowawcy. Jest miejsce gdzie może dokonywać pomiarów glukozy i wstrzyknięć insuliny. Kadra pedagogiczna posiada podstawową wiedzę na temat choroby. Mimo to matka żąda przeszkolenia nauczycieli w zakresie pracy z jej dzieckiem. Czy mam prawny obowiązek zorganizować szkolenie kadry pedagogicznej i innych pracowników szkoły na temat pracy z dzieckiem z cukrzycą? Jeżeli tak to proszę podać jakie przepisy to regulują i kto jest uprawniony do prowadzenia takiego szkolenia?
Nie ma takiego przepisu prawnego. Są natomiast wytyczne zawarte w publikacji z serii „One są wśród nas", przekazanych kilka lat temu do przedszkoli i szkół przez kuratoria oświaty w całej Polsce. Obecnie publikacja dostępna jest również w bibliotece cyfrowej ORE na stronie www.bc.ore.edu.pl Jest tak min. mowa o tym, że placówka powinna:
- Zorganizować szkolenie kadry pedagogicznej i pozostałych pracowników w zakresie postępowania z chorym dzieckiem - na co dzień oraz w sytuacji zaostrzenia objawów czy ataku choroby.
- Opracować procedury postępowania w stosunku do każdego chorego dziecka, zarówno na co dzień, jak i w przypadku zaostrzenia objawów czy ataku choroby. Procedury te mogą uwzględniać m.in. przypominanie lub pomoc w przyjmowaniu leków, wykonywaniu pomiarów poziomu cukru, sposób reagowania itp.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Co w przypadku, gdy w księdze protokołów nie znalazły się dwa protokoły z zebrań rady pedagogicznej? Zebrania odbyły się zdalnie, protokoły nie zostały wpisane do księgi a jest już wpisany protokół z zebrania, które odbyło się stacjonarnie. Nie było to celowe działanie tylko "pośpiech" nauczyciela.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jak przenieść dziecko do innej szkoły w trakcie roku szkolnego, gdy zostało sierotą i będzie pod opieką najbliższej rodziny? Sprawy prawne dopiero będą załatwiane.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jaki jest czas przechowywania w szkole następujących dokumentów szkolnych: sprawozdań wych. klas i sprawozdań przewodniczących zespołów przedmiotowych, protokołów z zebrań rady pedagogicznej?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W ramach ekwiwalentu zakupiłam pracownikom (nauczyciele oraz obsługa) wodę mineralną , księgowa odmówiła zapłacenie faktury twierdząc iż "to nie lato i upały'. Czy ma rację? Jeżeli tak to faktycznie kiedy można dokonać takiego zakupu ?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jaka jest wymagana dokumentacja przekształcenia szkoły podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Zespół szkolno – przedszkolny od 01.09.2016 r.?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe