Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Dopiero osoba wyznaczona przez sąd rodzinny na opiekuna dziecka będzie uprawniona do ubiegania się o przyjęcie dziecka do innej szkoły w trakcie roku szkolnego, a warunkiem...

PORADA PRAWNA

22 marca 2016 Inne

Jak przenieść dziecko do innej szkoły w trakcie roku szkolnego, gdy zostało sierotą i będzie pod opieką najbliższej rodziny? Sprawy prawne dopiero będą załatwiane.

Dopiero osoba wyznaczona przez sąd rodzinny na opiekuna dziecka będzie uprawniona do ubiegania się o przyjęcie dziecka do innej szkoły w trakcie roku szkolnego, a warunkiem przeniesienia będzie wyrażenie zgody przez tamtejszego dyrektora (art. 94 KRiO, art. 20a ust. 2 UoSO).

Osoba, która jest obecnie faktycznym opiekunem dziecka powinna:

  • Najpierw zgłosić/zapisać dziecko do nowej szkoły. Potem zgłosić się do „starej” szkoły osobiście (niezbędny jest dowód osobisty), by wypełnić na miejscu oświadczenie dotyczące wypisu dziecka z tej szkoły, z informacją do jakiej konkretnej szkoły przenoszony jest uczeń, i jaki jest powód przeniesienia – np. zmiana zamieszkania.
  • Dokumentację szkolną „stara szkoła” przekazuje „nowej szkole” drogą urzędową dopiero po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia dziecka do wybranej szkoły. Natomiast dokumentację medyczną powinna wydać pielęgniarka szkolna do rąk własnych opiekuna faktycznego.


Po zakończeniu procedury prawnej, osoba wyznaczona przez Sąd na opiekuna prawnego powinna jak najszybciej przedstawić stosowny dokument w nowej szkole.
 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT