Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Rozporządzenie Rady Ministrów wprowadza obowiązek audytu wewnętrznego w zakresie bezpieczeństwa informacji. Proszę o wyjaśnienia w zakresie: czy gimnazjum ma obowiazek przeprowadzania takiego audytu i na czym taki audyt polega. Pozdrawiam
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych nakłada obowiązek wprowadzenia m.in. w szkołach systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji:
§ 20. 1. Podmiot realizujący zadania publiczne opracowuje i ustanawia, wdraża i eksploatuje, monitoruje i przegląda oraz utrzymuje i doskonali system zarządzania bezpieczeństwem informacji zapewniający poufność, dostępność i integralność informacji z uwzględnieniem takich atrybutów, jak autentyczność, rozliczalność, niezaprzeczalność i niezawodność.
W ust. 2 wymienione zostały działania w ramach zarządzania bezpieczeństwem informacji.
Jednym z nich jest przeprowadzanie okresowego audytu wewnętrznego w zakresie bezpieczeństwa informacji. Jedynie w przypadku opracowania systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji na podstawie Polskiej Normy PN-ISO/IEC 27001 zwalnia z obowiązku przeprowadzania takiego audytu, gdyż w ramach tego systemu odbywa się audytowanie na podstawie Polskich Norm związanych z powyższą Normą.
W przypadku szkoły audytor sprawdza m.in. sposób przechowywania danych dotyczących uczniów i pracowników szkoły, zabezpieczeń z tym związanych (jak przechowuje sie w szkole dokumenty, kto ma dostęp do kluczy i pomieszczeń, jak zabezpieczone są komputery, itp.) oraz dokumentacji związanej z bezpieczeństwem informacji.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- 1/ Nauczyciel zatrudniony w naszej 03.08.2016r. uzyskała stopień nauczyciela mianowanego w innej szkole ( jest to pierwszy zakład pracy), w dniu 30.05.2017r. przedłożyła w naszej szkole akt nadana na w/w stopień. Od kiedy mam tej Pani zrobić zmianę wynagrodzenia.; 2/ Nauczyciel w grudniu 2016r. uzyskała - obroniła pracę magisterską. Dnia 30.05.2017r. dopiero przedłożyła w sekretariacie dyplom. Od kiedy mam tej Pani zrobić zmianę wynagrodzenia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dodatkowe wynagrodzenie roczne dla nauczyciela
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Obecnie jesteśmy gimnazjum, a od 01.09.17 r. jednostka nasza będzie przekształcona w ośmioletnią szkołę podstawową. Uchwała nadająca Akt założycielski szkoły i statut będzie podjęta we wrześniu (pod koniec). Kiedy mamy dokonać zmian REGON, NIP, w ZUS i u wszystkich kontrahentów? Myślę, że gdy będzie akt założycielski, ale jak do tego czasu mamy funkcjonować? Pracownicy dostali informację, że od 01.09.17 stają się pracownikami szkoły podstawowej, więc kto 01.09.17 płaci im wynagrodzenia, gimnazjum czy szkoła podstawowa, jakich pieczątek używać?
- Czy dyrektor jednostki chcąc wprowadzić do użytku instrukcję kancelaryjną, powinien ją najpierw przesłać do właściwego oddziału Państwowego Archiwum i czekać do momentu uzyskania jej zatwierdzenia? Czy też wysyłając wzór takiej instrukcji do zatwierdzenia, należy ją równocześnie wdrożyć?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zwracam się o poradę prawną w kwestii dotyczącej oceny pracy. Jestem dyrektorem szkoły podstawowej, któremu Organ prowadzący przedłużył powierzenie stanowiska dyrektora szkoły na okres do 31 sierpnia 2019 r. Zamierzam więc przystąpić do konkursu na dyrektora. Czy moja ocena pracy /wyróżniająca/, którą otrzymałam 04.05.2017r. jest ważna/aktualna?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe