Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Rodzice uczniów klas kończących szkołę podstawową chcą, aby szkoła zorganizowała komers. Czy dyrektor może odmówić rodzicom, czy może prawnie uregulowane?
Przepisy prawa nie regulują szczegółów pracy szkoły, o których mowa w pytaniu.Dyrektor szkoły lub placówki w wykonywaniu swoich zadań współpracuje z radą szkoły lub placówki, radą pedagogiczną, rodzicami i samorządem uczniowskim.Rada rodziców może występować do dyrektora i innych organów szkoły lub placówki, organu prowadzącego szkołę lub placówkę oraz organu sprawującego nadzór pedagogiczny z wnioskami i opiniami we wszystkich sprawach szkoły lub placówki. Do kompetencji rady rodziców należy: 1) uchwalanie w porozumieniu z radą pedagogiczną programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły lub placówki; 2) opiniowanie programu i harmonogramu poprawy efektywności kształcenia lub wychowania szkoły lub placówki; 3) opiniowanie projektu planu finansowego składanego przez dyrektora szkoły. Jeżeli rada rodziców w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia roku szkolnego nie uzyska porozumienia z radą pedagogiczną w sprawie programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły lub placówkiprogram ten ustala dyrektor szkoły lub placówki w uzgodnieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny. Program ustalony przez dyrektora szkoły lub placówki obowiązuje do czasu uchwalenia programu przez radę rodziców w porozumieniu z radą pedagogiczną.
USTAWA z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669), w szczególności art. 68, 84.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielowi przebywającemu na urlopie bezpłatnym od dnia 01.09.2015 roku do 31.08.2016 roku należy wypłacić świadczenie urlopowe z ZFŚS? Nadmieniam, że nauczyciel przepracował w szkole 10 lat, a od 01.09.2016 roku tz. po urlopie bezpłatnym nie wraca do pracy w tut. szkole, złożył wniosek o rozwiązanie stosunku pracy za 3 miesięcznym wypowiedzeniem.
- Zgodnie z wytycznymi GIS od 1 września 2020 r. należy ograniczyć przebywanie osób trzecich w przedszkolu do niezbędnego minimum. Czy przy takim zaleceniu można przyjąć studenta na praktyki nauczycielskie?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o udzielenie odpowiedzi na pytanie dotyczące jaka ilość metrów kwadratowych sali przypada na jedno dziecko w publicznym przedszkolu. Można znaleźć zapisy dotyczące punktów i zespołów przedszkolnych niepublicznych, ale nie wiem jak jest w przypadku przedszkola publicznego. Czy metraż dotyczy pustej sali czy części tzw użytkowej - bez szaf, stolików, krzeseł, itp.? W statucie jest zapis o 25 dzieci w jednej sali - ale czy to nie za dużo jak na taką niewielką salę??
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinno wyglądać pozyskiwanie i gospodarowanie funduszami Rady Rodziców?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy są wymogi jeśli chodzi o montaż oświetlenia na sali gimnastycznej w placówce niepublicznej?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe