Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Przyjęłam dziecko z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego do Przedszkola z oddziałami integracyjnymi. Zalecenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej realizacja kształcenia w Przedszkolu Specjalnym. Kierownik Oświaty z Gminy odmówiła subwencji na dziecko. Tłumacząc, że jako Przedszkole Integracyjne nie mogę przyjąć dziecka. Uważam że mogłam przyjąć, a nawet powinnam, zapewniając zalecenie realizacji potrzeb edukacyjnych. A rodzic ma prawo wyboru.
Rozporządzenie MEN z dnia 7 września 2017 r. w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych (Dz.U. z 15 września 2017r. poz 1743) – obliguje PPP do umieszczania w wydawanych orzeczeniach zaleceń. W tym również do określenia wszystkich możliwych form kształcenia specjalnego, poczynając od najkorzystniejszej dla dziecka/ucznia - według Zespołu Orzekającego, przy czym kolejność wymieniania tych form nie jest wyznacznikiem ich ważności. O tym, z jakiej formy kstałcenia dla swego zechcą skorzystać rodzice – decydują wyłącznie oni sami. Taką gwarancję daje im zarówno Konstytucja RP, jak i Ustawa Prawo Oświatowe. Zatem stanowisko Kierownika Oświaty nie ma podstaw prawnych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy zarządzenie dyrektora musi być podpisane przez członków rady pedagogicznej o zapoznaniu się z treścią?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przebywający na urlopie dla poratowania zdrowia zwrócił się do dyrektora z zapytaniem, czy może otrzymać dofinansowanie do kilkudniowego szkolenia, w którym chciałby brać udział będąc na tym urlopie. Czy dyrektor może wysłać nauczyciela w trakcie urlopu zdrowotnego na szkolenie?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor, który otrzymał od firmy ubezpieczeniowej pieniądze "na szkołę" za ubezpieczenie dzieci, może sam nimi dysponować i wydać je na tzw. cele reprezentacyjne./czyli np. idąc do dyr. innej szkoły na imieniny?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy zgodnie z prawem w klasie w której prowadzi się zajęcia lekcyjne jest dopuszczalna możliwośc zainstalowania kamery - monitoringu. (Do oddziału uczęszcza dziecko z ADHD i dziecko z zaburzeniami zachowania).
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia od 14.02.2021 r. do 14.02.2022 r. Czy bezpośrednio po tym urlopie, tj. od 15.02.2022 r., może wykorzystać urlop wypoczynkowy (wakacje i ferie, które przypadły w trakcie urlopu dla poratowania zdrowia)?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe