Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Przedszkole publiczne zatrudnia nauczyciela, który kończy awans w tym roku na nauczyciela mianowanego. Pełni również funkcje wicedyrektora (dyrektor niepedagogiczny). Wymiar pensum to 21 godzin (wychowanie przedszkolne), 4 godziny nadzoru oraz 6 godzin nadgodzin. Czy nauczyciel w swoim sprawozdaniu powinien wykazywać to, co dotyczy działań nauczyciela czy również wpisać działania wicedyrektora?
Nauczyciel pełniący funkcję wicedyrektora jest traktowany w zakresie awansu zawodowego tak jak nauczyciel.
Na podstawie art. 9c ust. 3 ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2021 r., poz. 1762 z późn. zm.) w brzmieniu obowiązującym do 31 sierpnia 2022 r. po zakończeniu stażu nauczyciel składa dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji tego planu.
Zgodnie z § 4 ust. 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz. U. z 2020 r., poz. 2200) nauczyciel składa dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego, uwzględniające efekty jego realizacji dla nauczyciela i szkoły (a zatem to, co dotyczy działań nauczyciela czy też wicedyrektora jeżeli było wśród zadań zamieszczonych w zatwierdzonym planie rozwoju zawodowego).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka od 01.09.2017 rozpoczęła staż na nauczyciela mianowanego, który miał się zakończyć 31.05.2020 r. Od 30.03.2020 r. do 15.07.2020 r. przebywała na zwolnieniu (ciąża), później od 23.10.2020 – 21.10.2021 na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Od 16.07.2020 do 31.08.2020 wykorzystywała urlop bieżący za 2020 rok. Urlop uzupełniający za 2021 wykorzysta bezpośrednio po urlopie rodzicielskim. Z moich obliczeń wynika, że staż należy przedłużyć tylko o część zwolnienia lekarskiego przypadającego w czasie trwania stażu tj. do 31.05.2020, czyli o 2 miesiące i 1 dzień. Czy urlop w 2020 r. traktujemy jako realizację stażu? Jeśli tak, to czy część stażu po przedłużeniu zrealizowała w czasie urlopu w 2020 roku, a kilka dni, których jeszcze brakuje, może zrealizować podczas urlopu uzupełniającego w 2021? Czy musi przedłużenie stażu zrealizować jednorazowo tzn. ciągiem tyle dni ile brakuje do zrealizowania tego stażu?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka zatrudniona w szkole od 2007 r. uzyskała stopień awansu nauczyciela kontraktowego w lipcu 2008r. Później przebywała dwa razy na urlopie macierzyńskim lub zwolnieniu lekarskim. Czy o ten czas należy jej przedłużyć odstęp czasowy pomiędzy awansem z nauczyciela kontraktowego na mianowanego (w sumie nie przepracowała w szkole wymaganych dwóch lat, chociaż była zatrudniona w szkole).
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem do spraw pedagogicznych w przedszkolu niepublicznym. Nauczyciel kontraktowy chce rozpocząć awans zawodowy na nauczyciela mianowanego. W przedszkolu tylko ja jestem nauczycielem mianowany. Pozostałe nauczycielki to nauczyciele kontraktowi. Organem nadzorującym - właścicielem jest nauczyciel kontraktowy. Czy mogę być opiekunem nauczyciela rozpoczynającego staż i kogo powołać do komisji?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka złożyła wniosek o awans na nauczyciela mianowanego 30 sierpnia 2017r.
Od 1 września 2017 r. do 18 lutego była na zwolnieniu lekarskim, następnie od 19 lutego do 30 czerwca 2018r przebywała na urlopie wychowawczym.
Jak powinna wyglądać ścieżka jej awansu na nauczyciela mianowanego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy będzie składał wniosek o postępowanie egzaminacyjne. Gdzie musi go złożyć - do dyrektora szkoły czy organu prowadzącego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe